18 i 19-latkowie z Krosna i powiatu krośnieńskiego pobiło 21-latka na jednej z ulic w Rzeszowie.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (3.10) po północy, na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że pokrzywdzony, 21-letni mieszkaniec Rymanowa-Zdroju, został zaczepiony przez kilku mężczyzn. W wyniku szarpaniny 21-latek przewrócił się i wtedy został pobity przez napastników. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz bluzę i koszulkę, które ściągnęli z leżącego 21-latka. Po zdarzeniu napastnicy odjechali samochodem marki BMW.

Pokrzywdzony kojarzył jednego z napastników oraz zapamiętał numer rejestracyjny samochodu, który wskazywał, że napastnicy pochodzą z powiatu krośnieńskiego. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu. Swoje ustalenia przekazali funkcjonariuszom z Krosna. Już rano zatrzymali oni czterech mężczyzn podejrzewanych o udział w rozboju. Okazali się nimi 19 i 18-letni mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego. Przy jednym z nich policjanci znaleźli telefon i bluzę pokrzywdzonego. W poniedziałek, policjanci z Rzeszowa zatrzymali piątego podejrzewanego mężczyznę, 18-letniego mieszkańca Krosna.

Pobicie w Rzeszowie

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Rzeszowa. Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem udziału w przestępstwie poszczególnych osób zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Zebrane materiały przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Ostatecznie zarzuty rozboju usłyszało czterech mężczyzn, a jeden został przesłuchany w charakterze świadka. Wobec dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. W stosunku do trzeciego skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, którego sąd nie uwzględnił i zastosował środki wolnościowe, w tym dozór policyjny. Czwarty podejrzany mężczyzna po usłyszeniu zarzutów został zwolniony.

~leżeIkwicze

09-10-2021 18:20 6 9

,,zastosował środki wolnościowe'' hehehe czyli wypuścił?? ŚMIECHŁEM.
Odpowiedz

~madrosctegoswiata

08-10-2021 09:33 6 30

No bo jak inaczej...Krosno...BMW...buhahaha...zarekwirować BMW i po sprawie, to będzie najwyższy poziom kary, nie do zniesienia pewnie:)
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.