Władze gminy Rymanów uhonorowały Andrzeja Szczęsnego i Piotra Garbowskiego, paraolimpijczyków z Pekinu.
Dzisiaj (29 kwietnia) w sali narad Urzędu Gminy w Rymanowie odbyła się bardzo miła uroczystość. Władze gminy gościły dwóch mieszkańców gminy Rymanów: Andrzeja Szczęsnego z Sieniawy i Piotra Garbowskiego z Klimkówki - paraolimpijczyków uczestniczących w dniach 4-13 marca 2022 r. w Paraolimpiadzie w Pekinie.

- Chcieliśmy was w symboliczny sposób uhonorować i podziękować za to, co robicie, za sławienie naszej gminy - stwierdził Andrzej Pitrus, przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie.

Paraolimpijczycy z gminy Rymanów wyróżnieni


Piotr Garbowski uprawia narciarstwo biegowe i biathlon, a Andrzej Szczęsny między innymi narciarstwo alpejskie. Pan Andrzej był chorążym reprezentacji Polski na paraolimpiadzie w Pekinie. Była to jego ostatnia paraolimpiada.

- Moja kariera jako paraolimpijczyka po ponad 20 klatach reprezentowania Polski na igrzyskach paraolimpijskich, mistrzostwach świata, pucharach świata, mistrzostwach Europy, czy mistrzostwach Polski dobiegła końca. Zawsze godnie reprezentowałem nasz kraj, region, gminę. Ze sportu jednak nigdy nie zrezygnuję. W Rzeszowie założyliśmy drużynę AMP Futbol Stal Rzeszów - powiedział Andrzej Szczęsny.

Piotr Garbowski podziękował władzom gminy za pamięć, za honorowanie nas nagrodami i wyróżnieniami.

- Jest dla nas bardzo ważne, że ktoś o nas pamięta, docenia nasz wysiłek i trud, jaki wkładamy w uprawienie sportu - dodał Piotr Garbowski.

Paraolimpijczycy z gminy Rymanów wyróżnieni


Burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Pitrusem i zastępcą burmistrza Grzegorzem Wołczańskim wręczyli paraolimpijczykom pamiątkowe grawertony i upominki.

- Gratulujemy Andrzejowi i Piotrowi godnego reprezentowania w igrzyskach naszej gminy i Polski. Życzymy dalszych sukcesów na niwie sportowej i w życiu osobistym - powiedział burmistrz Wojciech Farbaniec.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.