Grzegorz Nowotarski z klubu Spartan Rymanów zajął 12. miejsce na 26. Mistrzostwach Europy w Armwrestlingu, które odbyły się w stolicy Rumunii, Bukareszcie.
Grzegorz w krótkiej rozmowie opowiada o rywalizacji na Mistrzostwach Europy:

-Na Euroarm 2016 przybyliśmy 25 czerwca wieczorem, 26 odbyło się oficjalne ważenie kategorii senior w której startuję, wagę miałem idealną 79,9kg, więc pierwsze schody za Mną. Po weryfikacji oraz ważeniu, oficjalnych startujących było 805 zawodników z 28 krajów.

W piątek 27 maja odbyły się finały ręki lewej kat senior ( 21-39 lat ), ostatecznie uplasowałem się na 12 miejscu. Moim celem było wejście do pierwszej dziesiątki lecz niestety zabrakło mocy w rękach. Pierwszą walkę wygrałem w Norwegiem Bjoernar Martinsen który skończył na 15 miejscu, kolejną walkę przegrałem z Rosjaninem Atsamaz Urtaev który został Mistrzem Europy, z zawodów ręki lewej wyeliminował Mnie Bułgar Stefan Malinov który uplasował się na 8 miejscu.
W sobotę 28 maja odbyły się finały ręki prawej, tutaj również niestety uplasowałem się na 12 pozycji, pierwszą walkę stoczyłem z obecnym v-ce Mistrzem Europy, Gruzinem Zurab Tavberidze, kolejną zwycięską walkę miałem z Rumunem Radu Bojica, z zawodów wyeliminował Mnie Finlandczyk Juha Salminen który ostatecznie uplasował się na 5 miejscu.

Podsumowując cała imprezę, jestem ogólnie zadowolony z wyników, forma była na 70% z racji problemów z wiązadłami w rękach, w chwili obecnej odpoczywam do połowy czerwca i biorę się za treningi przygotowujące na sierpniową Vendette, prawdopodobnie z Mistrzem Litwy, która odbędzie się na dniach Rymanowa 6 sierpnia 2016, później Mistrzostwa Świata pod koniec września w Bułgarii oraz Puchar Świata w Polsce pod koniec listopada. Tak więc czeka Mnie jeszcze kilka imprez światowych w tym roku.

Wszystkie walki można pooglądać na kanale YouTube, wpisując EuroArm 2016, moje walki odbywały się w kategorii 80kg, stół 4.

Podziękowania również dla sponsora klubu, firmy „Later” z Rymanowa, za sfinansowanie wyjazdów juniorów z klubu na Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski.

Wszelkie informacje na temat armwrestlingu, klubu Spartan Rymanów oraz treningów można zobaczyć na naszej stronie facebookowej „Spartan Rymanów”, serdecznie zapraszamy.