III edycja Parady Palm Wielkanocnych odbyła się w niedzielę 9 kwietnia w Sieniawie. Pomysłodawczynią I parady była Maria Przybylska z Milczy.
Zanim kolorowy korowód palm wielkanocnych przeszedł w niedzielę 9 kwietnia ulicami Sieniawy (gmina Rymanów) odbyła się uroczysta msza święta. Podczas mszy kilkadziesiąt palm, przygotowanych przez mieszkańców gminy, zostało poświęconych przez ks. proboszcza Stanisława Gniewka.

Korowód palm przeszedł od kościoła do hali sportowej gdzie oprócz palm można było podziwiać wystawę rękodzieła a także skosztować potraw wielkanocnych.

Parada Palm Wielkanocnych w Sieniawie

W programie artystycznym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Sieniawie ze scenką "Malowane święta", chór "Koloryt" z Rymanowa a także solistki Maria Jarosz, Milena Wacławska i skrzypaczka Patrycja Ozimina.

Parada Palm Wielkanocnych w Sieniawie

III edycji Parady Palm Wielkanocnych towarzyszył konkurs na palmę i pisankę wielkanocną. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Głębokiem i Koło Gospodyń Wiejskich w Sieniawie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Sieniawy.
Udostępnij ten artykuł znajomym: