W Rymanowie Zdroju w ostatnią niedzielę odbyło się już po raz XVII Rymanowskie Spotkanie Orkiestr Dętych.
W niedzielę 2 lipca o godzinie 14:30 w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju odbyło się XVII Rymanowskie Spotkanie Orkiestr Dętych. Celem przeglądu, który zagościł w kalendarzu imprez powiatu krośnieńskiego i gminy Rymanów jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych, doskonalenie poziomu artystycznego orkiestr, wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów pomiędzy zespołami.

W tym roku zaproszenie do udziału w przeglądzie przyjęło cztery orkiestry. Jako pierwsza zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego. Następnie wystąpiła Rymanowska Orkiestra Dęta. Historia orkiestry sięga 1924 r. W obecnym składzie pracuje od września 2014 r., kiedy to skład zespołu zasilili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie. Od dwóch lat orkiestrą dyryguje Mieszko Szybka.

Orkiestra Rymanów Zdrój

Kolejna orkiestra, która wystąpiła na rymanowskiej scenie to Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe. Orkiestra powstała w 1895 r. z inicjatywy ks. Bronisława Markiewicza. W tym roku obchodzi jubileusz 120 lecia. Obecnie kontynuuje działalność pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury i OSP w Miejscu Piastowym. Występuje w ponad 30 osobowym składzie pod batutą kapelmistrza Miłosza Markiewicza. Przegląd zakończył występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Odrzykonia.

Prezentacje orkiestr przeplatane były występami młodych solistów: Mai Puchalik, Sebastiana Litarowicza i Iwony Frankowicz. Przegląd nie jest konkursem i nie jest oceniany przez jury. Występy orkiestr oceniała publiczność, która gromkimi brawami nagradzała wszystkie prezentacje.
Udostępnij ten artykuł znajomym: