Dobre miejsce Grzegorza podczas 39 Mistrzostw Świata w Armwrestlingu w Budapeszcie.
Od 4 do 10 września w Budapeszcie odbyły się 39 Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu. Polskę jak co roku reprezentował rymanowianin, Grzegorz Nowotarski z klubu Spartan Rymanów.

Spartan Rymanów

Tak Mistrzostwa Świata relacjonuje Grzegorz Nowotarski:
Do Budapesztu dotarłem 2 dni przed moimi walkami, czas na aklimatyzację, 8 września ważenie zawodników w kategorii senior, oczywiście jak co roku miałem problem z utrzymaniem wagi, lecz tym razem w drugą stronę, przesadziłem z odchudzaniem i ważyłem 78,6 kg (waga startowa 80 kg).

Po weryfikacji oraz ważeniu, oficjalnych startujących było ok 1100 zawodników z 32 krajów.

Spartan Rymanów

W sobotę, 9 września odbyły się finały ręki lewej kat senior (21-39 lat), do finałów zakwalifikowało się 28 najlepszych zawodników na świecie, w tym Ja. Ostatecznie uplasowałem się na miejscu 17, niestety spadek o 2 oczka w rankingu światowym (MŚ 2016 – miejsce 15).
10 września czułem że powalczę o lepsze pozycje, prawa ręka była przygotowana znacznie lepiej do rywalizacji. Do finałów zakwalifikowało się 35 zawodników, z niecierpliwością czekam na pierwszego zawodnika i znowu rozczarowanie heh. Bozhidar Simeonov (1 miejsce) z Bułgarii, zwycięzca oraz Mistrz Świata ręki lewej z dnia poprzedniego. Przytłaczająca siła Bułgara nie pozwoliła mi nawet nawiązać dłuższej walki, no cóż pierwsza porażka nie eliminuje zawodnika z turnieju, walczymy dalej.

Spartan Rymanów

Kolejny zawodnik z Kostaryki, German Gutierrez Badilla (28 miejsce), ustawienie i szybka wygrana, walczymy dalej. W końcu szczęście dopisuje kolejny Kostarykańczyk, Edgardo Picado Ramirez (19 miejsce), (dla wyjaśnienia: każdy kraj może wystawić 2 najlepszych zawodników), również tym razem zawodnik z Kostaryki nie stawił większego oporu.
Następnym zawodnikiem jest Beka Tavberidze z Gruzji (7 miejsce), ustawienie komenda ready go i mój faul łokcia (oderwanie łokcia od poduszki stołu), kolejne ustawienie które nie dochodzi do skutku i sędzia dyktuje ustawienie sędziowskie (sędzia ustawia ręce zawodników, nie można się poruszyć do komendy ready go). Ustawienie idealne dla Mnie, czuję jak wygrywam ten pojedynek i awansuję na 7 miejsce w Świecie, heh niestety napływ adrenaliny spowodował iż poruszyłem ręką przy zamykaniu palców i sędzia podyktował drugi faul, który wyeliminował Mnie z turnieju, ostatecznie plasując Mnie na pozycji 11 w Świecie.

Spartan Rymanów

No cóż, na tak wysokiej rangi zawodach (najważniejszych zawodach świata) nie ma miejsca na nawet najmniejszy błąd, trzeba być perfekcjonistą,Tym samym zakończyłem moją rywalizacje na 39 Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu.

Podsumowując całą imprezę, mogę powiedzieć iż z roku na rok poziom zawodników rośnie w bardzo szybkim tempie, trzeba naprawdę przepracować dobrze cały rok aby móc rywalizować z najlepszymi na Świecie.
Udostępnij ten artykuł znajomym: