W Rymanowie Zdroju odbędzie się Festyn Dobroczynny.
Wzorem lat ubiegłych organizatorzy pragną zaprosić wszystkich Państwa do udziału w Festynie Dobroczynnym dedykowanym prześladowanym chrześcijanom. Chcemy pamiętać o tych którzy oddali swoje życie oraz przyjść z pomocą tym którzy cierpią ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa.

Festyn odbędzie się 26 sierpnia (niedzielę) w Rymanowie Zdroju i będzie sposobnością do okazania solidarności z prześldowanymi. Honorowy patronat nad Festynem objął biskup Stanisław Jamrozek.

W czasie Festynu będą występy zaproszonych artystów, sprzedaż przedmiotów wykonanych z drewna oliwnego przez chrześcijan z Betlejem, regionalne potrawy, kiermasz oraz aukcję pięknych i cennych, podarowanych nam, przedmiotów oraz dzieł sztuki. Będzie również dobra kawa i pyszne ciasta. Na najmłodszych czekać będzie Dziecięca Kraina Uśmiechu.

Zebrane podczas Festynu fundusze zostaną przekazane Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach projektu odbudowy domów chrześcijan zamieszkujących Równinę Niniwy w Iraku. Nie chcemy pozostać obojętni, wobec niesprawiedliwości, jaka dotyka chrześcijan na całym świecie. Zapraszamy Wszystkich do współpracy, byśmy mogli hojnie podzielić się z potrzebującymi.

Co można zrobić?
• Modlić się o pokój
• Podarować rzecz która wzbogaci nasz kiermasz lub aukcję, ewentualnie jakąś kwotę pieniędzy na wspomniany cel
• Przybyć na naszą uroczystość wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi.

Udostępnij ten artykuł znajomym: