Innowacyjne porozumienie parterskie w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży podpisano w Gminie Rymanów.
29 czerwca w Posadzie Górnej podpisane zostało porozumienie regulujące zasady szkolenia dzieci i młodzieży na terenie Gminy Rymanów. Po trwających od ponad pół roku rozmowach udało się wypracować kompromis i zjednoczyć prawie całe środowisko piłkarskie z terenu Gminy Rymanów, które zobowiązało się do wzajemnej współpracy.

Porozumienie podpisały: Stowarzyszenie AKTIV PRO, K.S START Rymanów, LUKS BESKID Posada Górna, FLORIAN Rymanów Zdrój, LUKS WISŁOK Sieniawa, LKS ISKRA Wróblik, LKS Głębokie, LKS ORZEŁ Milcza oraz Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec, który od początku był zwolennikiem współpracy i zaproponowanego Gminnego Modelu Szkolenia.

Gminna Rymanów

Inicjatorem porozumienia było Stowarzyszenie Aktiv Pro, które już ponad dwa lata temu przedstawiło wstępny projekt współpracy Akademii z Klubami Seniorskimi.

W ramach porozumienia za organizację szkolenia dzieci i młodzieży ma docelowo odpowiadać Akademia Aktiv Pro przy wsparciu klubów partnerskich, która w ramach współpracy ma wesprzeć kluby seniorskie, przy spełnieniu wymogów licencyjnych.

Pierwszymi działaniami w ramach zawartego porozumienia będzie wspólne zgłoszenie w sezonie rozgrywkowym 2019/2020 drużyn Juniora Młodszego oraz Trampkarza złożonych z zawodników Stowarzyszenia Aktiv Pro oraz Klubu Sportowego START Rymanów. Celem powyższego działania jest podniesienie poziomu sportowego obydwu drużyn, co w przyszłości ma zaowocować wywalczeniem awansu do Lig Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Kolejnym działaniem, będzie udzielenie wsparcia przez Stowarzyszenie Aktiv Pro oraz KS START Rymanów klubom seniorskim Wisłok Sieniawa oraz LUKS Beskid Posada Górna, przy spełnieniu wymogów licencyjnych dotyczących liczby drużyn młodzieżowych.

porozumienie Rymanów

Celem zawartego porozumienia, jest dalekosiężna współpraca pomiędzy klubami, która ma na celu ujednolicenie oraz poprawę organizacji szkolenia piłkarskiego na terenie Gminy Rymanów. Efektem wspólnych działań ma być systematyczny udział najstarszych drużyn juniorskich w rozgrywkach Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Dobrze poukładany i wypracowany model Gminnego Szkolenia Dzieci i Młodzieży pozwoli w przyszłości na awans do wyższych szczebli rozgrywkowych, nie tylko drużynom młodzieżowym, ale podniesie także jakość zespołów seniorskich, które w ramach współpracy będą mogły korzystać z dużego zaplecza wyszkolonych zawodników, którzy będą chcieli wesprzeć miejscowe kluby.
Udostępnij ten artykuł znajomym: