Maksymilian Wojtuń i Martyna Mansz zostali mistrzami Województwa Podkarpackiego podczas mistrzostw, które odbyły się w Rzeszowie.
Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie zorganizował Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek w Szachach Szybkich. Turniej rozegrany został w Sali Bankietowej Hotelu Rzeszów, w kategoriach wiekowych do 8, 10, 12, 14, 16 i 18 lat, osobno dla juniorów i juniorek, na dystansie 9 rund, po 12 minut+2 sekundy dla zawodnika na rozegranie partii.

Turnieje zgłoszone zostały do oceny rankingowej FIDE. W Mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy zrzeszeni w klubach woj. podkarpackiego lub zamieszkujący na Podkarpaciu. Mistrzostwa sędziowali odpowiednio: grupę chłopców Maciej Woźniak, grupę dziewcząt Mateusz Leśniak, sędzią głównym był Marian Lorenc.

Tegoroczne mistrzostwa zostały rozegrane po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej komplikacjami pandemii COVID-19. W historii rozegranych turniejów o mistrzostwo Podkarpacia w Krośnie w 2019 r. pobito rekord frekwencji, liczba uczestników imprezy wyniosła wtedy 261 zawodniczek i zawodników. Tegoroczna edycja mistrzostw zgromadziła ponad 200 zawodników i zawodniczek , grano w trybie reżimu sanitarnego.

gra w szachy

Mistrzostwa stały na wysokim poziomie sportowym, wśród uczestników było wielu medalistów i finalistów mistrzostw Polski. Tak duża liczba uczestników mistrzostw świadczy o wysokim zainteresowaniu " królewską grą" na Podkarpaciu. Jest to prawdziwy fenomen, który zawdzięczamy wielu zapaleńcom, chcącym zaszczepić tę inteligentną grę młodzieży i dzieciom.

Nie zabrakło w tej imprezie reprezentantów Krośnieńskiego Klubu Szachowego "Urania", którzy nie zawiedli, zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal, wygrali klasyfikację medalową mistrzostw. Mistrzami Województwa Podkarpackiego zostali Maksymilian Wojtuń i Martyna Mansz, wicemistrzem Szymon Oberc, który debiutował w zawodach na tym szczeblu.

O medale otarli się: Antonina Studnicka i Krzysztof Mastej, cieszy występ najmłodszych: Stanisława Panasiuka, Patrycji Oberc, Adama Topolskiego, Korneliusza Sowy, Tomasza Winiarskiego, Aleksandry Rolniak, Bartka Nabywańca, Mateusza Penara i Kacpra Krzepkowskiego.

Podczas ceremonii zakończenia mistrzostw Dyrektor Turnieju, wiceprezes Polskiego Związku Szachowego, Paweł Zaskalski wręczył zwycięzcom okazałe puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Podkarpacki Związek Szachowy.

~Wojtek

20-12-2021 12:43 0 11

Szkoda tylko że osoby pi 30+ nie mogą się zapisać do kółek szachowych, tylko dlatego że nie rokują i są za starzy. To jest chore . O tym napiszcie .
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.