Już w najbliższą środę (30 marca) podopieczni Romana Prawicy podejmą drużynę rozgrywek - zespół Weegree AZS Politechnika Opolska
Koniec rundy zasadniczej rozgrywek Suzuki 1 Liga Mężczyzn coraz bliżej. Już w najbliższą środę (30 marca) podopieczni Romana Prawicy podejmą we własnej hali 4. drużynę rozgrywek - zespół Weegree AZS Politechnika Opolska. Szklany Team sobotnim zwycięstwem w Lublinie zapewnił sobie pewny byt na parkietach 1 ligi. Do końca rundy rewanżowej pozostały już tylko 3 kolejki. Zmiana trenera drużyny Miasto Szkła Krosno dała zamierzony skutek i dwa zwycięstwa wyjazdowe na wyżej notowanych zespołach. Do zespołu po ponad miesięcznej przerwie wrócił jeden z filarów - podkoszowy Julian Jasiński.

Najbliższy mecz dedykowany jest sponsorowi strategicznemu zespołu Miasto Szkła Krosno - Grupie PKN Orlen. Największa firma z branży paliwowo-energetycznej w Europie Środkowo-Wschodnie od trzech sezonów wspiera krośnieńską koszykówkę i liczymy, że będzie tak również w kolejnym sezonie.

Dla najmłodszych kibiców klub przygotował w przerwie meczu konkursy z upominkami. W przerwie spotkania odbędzie się także konkurs dla pełnoletnich kibiców czyli rzut z połowy z nagrodą 1000 zł. Przez całe spotkanie do dyspozycji najmłodszych kibiców będzie kącik zabaw. Na holu głównym w hali dostępny jest kącik gastronomiczny z przekąskami oraz piwem. Przerwy pomiędzy kwartami jak zawsze uatrakcyjnią występy Fragolin Cheerleaders a za oprawę muzyczną w trakcie meczu odpowiedzialny będzie DJ Chester. Do prezentacji oba zespoły wyprowadzą dzieci z akademii Junior Basket Krosno.

Po zmianie trenera Szklany Team przeszedł metamorfozę. Do kadry wrócili leczący kontuzję - Julian Jasiński oraz Dawid Zaguła. Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach w dobrym stylu krośnieńscy koszykarze mają apetyt na podtrzymanie zwycięskiej passy, a także sprawienie radości kibicom. Środowy przeciwnik podopiecznych Romana Prawicy zajmuje czołowe miejsce w tabeli, więc zadanie nie będzie proste.

W pierwszej rundzie lepsi okazali się zawodnicy Kamila Sadowskiego, pokonując Szklany Team w Opolu 72:61. Najskuteczniejszym zawodnikiem w krośnieńskim zespole był Roman Janik - 13 punktów. Wśród gospodarzy najwięcej punktów zdobył Jakub Kobel - 16.