Zawodniczki UKS Skorpion Judo Krosno Oliwia Ziewalicz i Magdalena Wałęga przywiozły medale z Białegostoku i Budapesztu.
Podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbywającej się w Białymstoku w dniach 29-30 kwietnia judoczka Skorpion Judo Krosno Oliwia Ziewalicz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski juniorek młodszych w kategorii +70kg. Oliwia uległa tylko zwyciężczyni tej kategorii. Druga juniorka młodsza Zofia Eibin zakończyła udział na walkach eliminacjach.

Oliwia Ziewalicz na trzecim miejscu podium

W zawodach wzięło udział 268 najlepszych zawodników krajowych wyłonionych podczas 3 eliminacji. Udział w zawodach sfinansowany został przez Gminę Miasto Krosno.

Oliwia Ziewalicz z trenerem

W kategorii młodziczek w stolicy Węgier - Budapeszcie rywalizowała inna zawodniczka UKS Skorpion Judo Krosno Magdalena Wałęga. Po 5 stoczonych walkach z zawodniczkami z Rumuni, Czech i Węgier, wywalczyła złoty medal w kategorii -57kg. Wszystkie walki Magdalena wygrała przed czasem (na IPPON).

Magdalena Wałęga

35 edycja Budapest Judo Cup odbywała się w dniach 30.04-01.05. Turniej zgromadził 1398 zawodników ze 174 klubów z 21 państw w kategoriach wiekowych U13 i U15 (zawodniczka Skorpion-ów) U18, U23. Po turnieju odbył się 2-dniowy camp szkoleniowy, który na dwóch halach sportowych, łącznie 1400 m2 maty tatami zgromadził podobną ilość zawodników, jaka rywalizowała w turnieju.