Na hali Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Krośnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Judo 2022. Turniej został zorganizowany przez klub UKS 15 Krosno.
28 maja na hali MZS nr 4 w Krośnie odbył się Otwarte Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Judo. Turniej oficjalnie otwarła Dorota Frydrych, zastępca dyrektora MZS nr 4, po czym do rywalizacji przystąpiło ponad 160 zawodniczek i zawodników z dziesięciu klubów: UKS Jasiołeczka Świerzowa Polska, UKS Mosir Jasło, UKJ Millenium Rzeszów, ASW Judo Jasło, UKS Skorpion Krosno, Akademia Judo Rzeszów, UKS Kępa Judo Dębica, UKS Mosir Tuchów, Judo Edeleny (Węgry) oraz gospodarze, UKS Piętnastka Krosno.

Zawodnicy UKS 15 Krosno wywalczyli 18 medali. Na pierwszym miejscu uplasowali się: Igor Braja, Zofia Marszałek, Natalia Repecka, Liliana Prajsnar, Mila Nozdratenko, Bartosz Koś, Franciszek Marszałek, Maja Staszewska, Agnieszka Mercik. Drugie zdobyli Liliana Syrek, Kamila Frydrych, Zofia Szeja, Klara Trzeciak, Aleksander Makoś, Bartosz Uram, a miejsce trzecie Izabela Fic, Tymoteusz Jasiński, Hanna Borkowska.

Turniej odbył się przy wsparciu finansowym Gminy Krosno.