Chorwacki żużlowiec Jurica Pavlic, syn Zvonko Pavlica reprezentanta Jugosławii wystartują w Teamie Słowiańskim w meczu przeciwko reprezentacji Polski.
Nie miałeś jeszcze okazji jeździć w Krośnie. To będzie Twój debiut?
Tak, to będzie mój debiut w Krośnie. Kiedy zaczynałem moją przygodę z żużlem, to zaczynałem na czarnym torze. Wiem, że jest wymagający i trzeba się porządnie dopasować. Jednak tor jest taki sam dla wszystkich. Wierzę, że nasz Team poradzi sobie bez problemów.

Kibice dopiszą?
Na pewno tak. Pojawi się Reprezentacja Polski oraz koledzy z mojego Słowiańskiego Teamu, których kibice nie mają okazjo oglądać na co dzień. To z pewności zachęci kibiców, gdyż są to zawody wysokiej rangi. To ważne, żeby żużel odżył w takich ośrodkach jak Krosno a takie mecze powinny w tym pomóc.

Wystartujesz w drużynie „Słowian”. Masz w sobie słowiańską duszę?
Chyba tak. Nasz team składa się z reprezentantów takich krajów, w których żużel nie jest szczególnie popularny i niestety nie możemy pochwalić się wielkimi sukcesami. Fajnie jest być w takiej ekipie, reprezentować jakąś grupę, być jej częścią. Nigdy nie miałem okazji wystartować np. w Pucharze Świata i nie wiem czy kiedykolwiek będę miał taką sposobność. Teraz z kolegami mamy okazję wystąpić jako reprezentacja krajów słowiańskich i to jest wyjątkowe.

Spotkanie w Krośnie ma bardzo mocną obsadę. Ty już miałeś epizody w GP oraz SEC, więc jazda z czołowymi zawodnikami nie jest dla ciebie nowością.
Zupełnie nie mam z tym problemu. Takie zawody lepiej na mnie wpływają, bardziej mnie motywują i lepiej mi się jeździ. Jedyną nowością będzie dla mnie tor. Najważniejsze, żebyśmy razem stworzyli dobre widowisko, bo o to właśnie chodzi.

Bilety na zawody, w cenie 45 zł - trybuna, 35 zł - normalny i 20 zł - ulgowy są do nabycia na stronie www.kupbilet.pl, w salonach Empik i STS oraz w siedzibie KSM Krosno.

Udostępnij ten artykuł znajomym: