Najbliższy weekend upłynie pod znakiem dziecięcej piłki nożnej. W całej Polsce ponad 1500 drużyn złożonych z dzieci od 4 do 11 lat rozpocznie zmagania w ósmej edycji Deichmann Minimistrzostw. Po raz drugi rozgrywki zagoszczą w Krośnie.
W ubiegłym roku Krosno rozpoczęło przygodę z Minimistrzostwami jako miasta pomocnicze Rzeszowa. Dzięki sukcesowi ubiegłorocznej edycji organizatorzy postanowili zmienić status Krosna z miasta pomocniczego na gospodarza Eliminacji Miejskich. Do rywalizacji przystąpi 20 drużyn w kategorii U-11, 16 w U-9 oraz 7 w U-7. Wśród zgłoszonych przeważają szkółki piłkarskie z Krosna oraz Jasła, ale są także zespoły z mniejszych miejscowości: Wiśniowej, Dukli, Brzozowa oraz Wojaszówki a także z Ustrzyk Dolnych. Eliminacje Miejskie będą odbywały się w soboty oraz niedziele pomiędzy 18 kwietnia a 14 czerwca. Spotkania w kategorii U-9 (sobota) oraz U-11 (niedziela) rozgrywane będą na Euroboisku. Finały Miejskie w U-9 odbędą się w sobotę 6 czerwca, zaś w U-11 w niedzielę 14 czerwca. Najmłodsi, grupa Bambini, będą rozgrywać mecze na Orliku w niedziele.

Na uczestników czekają nagrody. Każdy zawodnik otrzyma dyplom oraz medal. W kategorii U-7 drużyny otrzymają pamiątkowe puchary, zaś w starszych grupach wiekowych zostaną nimi uhonorowane zespoły, które zajmą pierwsze trzy miejsca. Zwycięzcy z U-9 oraz U-11 wezmą udział w ogólnopolskim Finale Finałów i staną przed szansą wygrania wyjazdu na mecz Bayernu Monachium. Dodatkowo spośród wszystkich drużyn zgłoszonych do turnieju zostaną wylosowane dwie, które zobaczą na żywo mecz Borussii Dortmund.

Udostępnij ten artykuł znajomym: