Rok 2022 koszykarze Miasta Szkła Krosno kończą na własnym parkiecie pojedynkiem z WKK Wrocław.
Mecz 16. Kolejki Suzuki 1 Liga Mężczyzn odbędzie się w sobotę, 17 grudnia o godzinie 20:00.

Sobotni rywal z dorobkiem 21 punktów zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Edmundsa Valeiko po zwycięstwie w Poznaniu są na 10. miejscu z jednym zwycięstwem więcej od rywala.

Liderem zespołu z Wrocławia jest Szymon Kwilsza, który w każdym meczu zdobywa średnio 14,1 punktów oraz zalicza 8,4 zbiórki. Trener Sebastian Potoczny ma w szeregach swojego teamu kilku bardzo doświadczonych zawodników m.in. rozgrywającego Tomasza Ochońkę, silnego skrzydłowego Michała Gabińskiego czy Kamila Zywerta.

W przerwie spotkania odbędzie się konkurs rzutu z połowy z nagrodą 1000 zł. Przez całe spotkanie do dyspozycji najmłodszych kibiców będzie dostępny kącik zabaw. Dla dorosłych fanów, w holu głównym w hali, dostępny będzie kącik gastronomiczny. Przerwy pomiędzy kwartami uatrakcyjnią jak zawsze występy Fragolin Cheerleaders a za oprawę muzyczną w trakcie meczu odpowiedzialny będzie DJ Kusy. Do prezentacji oba zespoły wyprowadzą dzieci z akademii Junior Basket Krosno.

Kasa biletowa czynna na 2 godziny przed rozpoczęciem meczu.