Piętnaścioro zawodników siatkarskiej drużyny młodzików otrzymało od Krośnieńskich Hut Szkła Krosno SA - sponsora tytularnego krośnieńskich Karpat - zestawy sprzętu sportowego. - Młodzież to przyszłość naszego klubu - podkreślał Andrzej Hojnor, prezes Klubu.
W czwartek (24.10) odbyło się uroczyste przekazanie upominków. Na zestaw składa się strój meczowy, dres i torba. Sponsor KHS Krosno SA sfinansował 15 takich zestawów.

- Niech te stroje Wam służą. Pracujcie ciężko, żeby w przyszłości można było cieszyć się z Waszej gry w seniorskich drużynach. Gratuluję ubiegłorocznych osiągnięć, życzę kolejnych w przyszłym roku - Szymon Orlik, przedstawiciel KHS w ten sposób zwracał się do młodych siatkarzy.

- Bardzo zależy nam na grupach młodzieżowych, bo to przyszłość naszego klubu - podkreślał Andrzej Hojnor, prezes KSS Karpaty Krosno. - Życzę Wam, abyście osiągali jak najlepsze wyniki w rozgrywkach ligowych, abście się zakwalifikowali - jak co roku - do rozgrywek centralnych. Nie zrażajcie się, bo początki zawsze są ciężkie. Wierzcie w trenera i w swoje umiejętności.

nowe stroje

- Chcemy nie tylko wspierać seniorów, ale też drużny młodzieżowe. Chcemy, żeby to krośnianie występowali w drużynach seniorskich, a nie kupowani zawodnicy. Każdy klub chciałby mieć samych wychowanków. To nasz pierwszy krok w stronę młodych zawodników, ale nie ostatni, bo fajnie jest wspierać takie inicjatywy, a młodzież przede wszystkim - stwierdził Szymon Orlik.

- Najmłodsza grupa rozgrywkowa jest podstawą piramidy szkolenia. To w co dzieciaki są ubrane, bardzo determinuje grę. Fajny sprzęt sportowy daje handicap w czasie gry, dzieci czują się pewniej. Do tej pory czasem przegrywaliśmy w tym aspekcie - dodał Tomasz Płaski, wiceprezes KSS Karpaty Krosno. - Teraz praktycznie wszystkie drużyny mamy odpowiednio ubrane, a to jest zupełnie nowy sprzęt i to klasy tej samej jak dla seniorów. Dzieci będą mogły czuć się wyróżnione, a to na pewno przełoży się na wyniki sportowe.