Sukcesy szachowe krośnieńskich uczniów. Gabriela Mrozowska brązową medalistką Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach Poronin 2017.
W Poroninie, od 8 do 15 stycznia 2017 roku, odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach. W tym roku, po raz kolejny młodzi szachiści z całej Polski walczyli o tytuły indywidualnych mistrzów szkół. Turnieje rozegrane zostały w 12 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. W mistrzostwach nie zabrakło uczniów, reprezentujących szkoły z Krosna. Najlepszy wynik uzyskała Gabriela Mrozowska reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie, zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal w grupie do lat 17. Świetny występ zanotowała Katarzyna Uliasz reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 14 w Krośnie zajmując w silnej stawce rywalek 5 miejsce, w grupie do lat 11.

Katarzyna Uliasz

Reprezentujący Szkołę Podstawową nr 6 w Krośnie, Michał Guzik, zajął 8 miejsce w grupie chłopców do lat 11. Organizatorem tegorocznych mistrzostw, na zlecenie Polskiego Związku Szachowego, był Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Chrzanowie. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 60 minut na partię dla zawodnika, plus 30 sekund na każde wykonane posunięcie. Dobre wyniki naszych reprezentantów świadczą o prawidłowej pracy szkoleniowej i popularności tej dyscypliny sportowej wśród uczniów krośnieńskich szkół. Duży sukces odnotowały dwie nasze szkoły w finałach wojewódzkich gimnazjady i licealiady w szachach. Drużyna Gimnazjum Nr 4 w Krośnie w składzie: Dominik Gazda, Mateusz Kosztyła, Kacper Guzik, Magdalena Kijowska, rezerwowa Maria Grochmal, opiekun Arkadiusz Fara zdobyła srebrny medal w zawodach w Krośnie.

Pojedynek Guzik - Miś

Natomiast uczniowie popularnego "Elektryka" w składzie: Anna Winter, Mateusz Kustroń, Adrian Chodorowski, Damian Krówka, opiekun Andrzej Frączek, zajęli II miejsce w Finale Licealiady Województwa Podkarpackiego w Szachach Drużynowych, które odbyły się w Brzozowie. Obydwie drużyny awansowały do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w maju w miejscowości Pokrzywna. Większość uczniów reprezentowanych szkół trenuje na co dzień w Krośnieńskim Klubie Szachowym "Urania". Udział w zawodach był możliwy dzięki dofinansowaniu Dyrekcji reprezentowanych szkół, którym składamy szczególne podziękowanie.