23 medale zdobyli zawodnicy krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate na Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku.
12 marca Przeworski Klub Karate Kyokushinkai, prowadzony przez sensei Dariusza Walasa, zorganizował Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate. Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Federacja Sportu, Podkarpacki Okręgowy Związek Karate i Burmistrz Miasta Przeworska. Do Przeworska przybyło, by rywalizować w kata, kumite i kumite WKF (karate olimpijskie), 270 zawodników z 32 klubów z województw Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. Zawody były z kalendarza imprez Polskiego Związku Karate. Otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Przeworska dr Leszek Kisiel. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Walki w kumite WKF prowadził na macie sensei Daniel Kucharski.

zawody karate w Przeworsku

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 24 zawodników, którzy na podium wchodzili łącznie 23 razy. Karatecy przywieźli indywidualnie 6 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych medali. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż Krośnieński KKK, po zliczeniu wszystkich punktów (61 pkt) wywalczonych w kata, kumite i kumite WKF zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jednak po odjęciu konkurencji kumite WKF zdobyliśmy trzecie miejsce.

Na wyjątkowe gratulacje za udany start zasłużyli Aleks Łączak i Wiktoria Bilska - każde z nich trzykrotnie wchodziło na różne stopnie podium.

Przeworskie mistrzostwa były "prawdziwie rodzinne” – oprócz braci Paradyszów i Dobrzańskich, o medale walczyli ojciec i syn - Grzegorz i Patryk Prajsnarowie. Debiutujący w zawodach Grzegorz, w kategorii Masters do 85 kg stoczył bardzo wyrównaną walkę w finale i ostatecznie zdobył srebrny medal.