Wyjątkowo udanie zakończył się start zawodników KS BUDO Krosno na Mistrzostwach Europy Karate Seniorów i Juniorów w Danii.
W zorganizowanych w dniach 8 i 9 kwietnia w miejscowości Roskilde w Danii wzięło udział ponad 300 zawodników z 25 krajów. Polskę reprezentowała grupa 41 karateka w tym 4 zawodników Klubu Sportowego BUDO Krosno: Kamil Hassan, Michał Kamiński, Dominika Kieraś, Filip Szeller oraz trener sensei Krzysztof Jakubowicz.

Trzy puchary na Mistrzostwach Europy dla BUDO Krosno

Dominika Kieraś, medalistka Mistrzostw Polski Juniorów spisała się rewelacyjnie, pokonując wszystkie przeciwniczki zajęła pierwsze miejsce w kategorii kata juniorek. Filip Szeller aktualny Mistrz Polski i Mistrz Europy Młodzieżowców uległ w finale niejednogłośnie koledze z reprezentacji Polski i zajął drugie miejsce w kategorii kata senior.

Michał Kamiński po zwycięskim ciężkim pojedynku z reprezentantem Ukrainy awansował do półfinału, kontuzja jednak uniemożliwiła mu awans do finału w kategorii kumite do 70kg juniorów i zajął trzecie miejsce. Kamil Hassan uległ w walce o wejście do strefy medalowej po trudnym pojedynku w dogrywce.

Udział w Mistrzostwach Europy został zorganizowany przy wsparciu finansowym Miasta Krosna oraz sponsorów.