W niedzielę 21 maja w sali domu ludowego w Rogach ponad 50. zawodników walczyło o laur najlepszego szachisty tegorocznego turnieju.
Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund , każdy z zawodników na rozegranie partii miał do dyspozycji 15 minut. Pod czujnym okiem sędziego głównego - Piotra Fałatowicza, turniej przebiegał bardzo sprawnie i o godzinie 15:30 znane już były ostateczne wyniki turnieju. W kategorii generalnej pierwsze dziesięć miejsc kolejno zdobyli:

1. Razin Vadim - UKR Khmelnitskyi 8.pkt.
2. Marszałek Maciej - MKS Sandecja Nowy Sącz - 8.pkt.
3. Kazakov Mikhail - UKR Lwów - 7.5 pkt.
4. Lorenc Marian - KKSz Urania Krosno - 7.0 pkt.
5. Kopczyk Daniel - LKS Sanovia Lesko - 6.5 pkt.
6. Gierulski Kamil - RzKSz Rzeszów - 6.5 pkt.
7. Pulik Krzysztof - LKS Parnas Stara Wieś - 6.0 pkt.
8. Lach Ireneusz - KSz BYSTROVIA Bystrowice - 6.0 pkt.
9. Szelc Andrzej - L-UKS Burza Rogi - 6.0 pkt.
10. Kozubal Aleksandra - UKS SP 1 Brzozów - 6.0 pkt.

XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy już za nami

Pierwsze 7 miejsc premiowane było nagrodami pieniężnymi i okolicznościowymi dyplomami. Wręczona została także nagroda pieniężna dla najlepszej kobiety, którą została Aleksandra Kozubal z Uczniowskiego Klubu Sportowego Szkoły Podstawowej nr.1 z Brzozowa zdobywając 6 punktów. Pozostałe miejsca w tej kategorii zdobyły: Anna Krzysztyńska z Ustrzyk Dolnych oraz Sara Giefer z Leska. Tak samo wyglądała punktacja i kolejność zdobytych miejsc w kategorii juniorek.
W kategorii juniorów i juniorek do 16 lat kolejne 3 miejsca zajęli:

1. Anna Krzysztyńska - LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne - 6.0 pkt.
2. Maciej Czopom - KSz Polonia Wrocław - 5.5 pkt.
3. Dominik Gazda - KKSz Urania Krosno - 5.5 pkt.

Nagrodami w tej kategorii były dyplomy oraz okolicznościowe puchary.
Oddzielna klasyfikacja prowadzona była również w kategorii najlepszy szachista Szkoły Podstawowej w Rogach. Pierwsze trzy miejsca nagradzane dyplomami i pucharami zdobyli:

1. Arkadiusz Kucza - 5.0 pkt.
2. Kamil Kucza - 4.0 pkt.
3. Kacper Rygiel - 4.0 pkt.

W klasyfikacji generalnej Arkadiusz uplasował się na miejscu 24 i biorąc pod uwagę wiek naszego zawodnika jest to wynik całkiem niezły. Oby tak dalej. Nagrody zawodnikom wręczali: wiceprzewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Ryszard Lenik oraz dyrektor GOK Janusz Węgrzyn. Nad przebiegiem turnieju czuwali Leszek Lenik - odpowiedzialny za sekcję szachową w L-UKS Burza Rogi, trener najmłodszej kadry szachistów Sławomir Kucza oraz specjalista ds. sportu Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym Leszek Zajdel.

Nagrody dla szachistów ufundował Gminny Ośrodek Kultury oraz sponsorzy: "Ekranpol" Przedsiębiorstwo Ekologii Górniczej z siedzibą w Warszawie - właściciel Zdzisław Uliasz i sklep spożywczo-przemysłowy "Karolinka" w Rogach Waldemara Patli. Sponsorom naszego turnieju składamy serdeczne podziękowania i liczymy na Waszą pomoc w kolejnych turniejach szachowych.

Dla zainteresowanych, wszystkie wyniki dostępne są pod adresem: chessarbiter.com.