Zawodnik z Iwonicza-Zdroju stanął na najwyższym stopniu podium podczas regat w Lublinie.
W sobotę 17 czerwca na zalewie Zemborzyckim w Lublinie, rozgrywały się XI Międzynarodowe Regaty Kajakowe o Puchar Lubelskiego Koziołka oraz Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Kajakarstwie Klasycznym.

Hubert Stareńczak

Wziął w nich udział zawodnik z Iwonicza-Zdroju - Hubert Stareńczak. Rywalizował w konkurencji młodzików na 200 metrów, gdzie wywalczył złoto, oraz na dystansie 2000 metrów, zajmując drugą pozycję.

W konkurencji dwójek juniorów młodszych (K2) na 200 i 1000 metrów Hubert wraz z partnerem klubowym Wojciechem Majewskim z Rzeszowa, dwukrotnie wygrali.
W imprezie rywalizowali zawodnicy z Polski oraz Ukrainy. Organizatorem zawodów było Lubelskie Towarzystwo Kajakowe FALA, oraz Polski Związek Kajakowy.