W dniu 28 września br. na Orliku przy Zespole Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym rozegrany został IX Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora GOK. Oficjalnie zawody otworzył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn.
W kategorii szkoła podstawowa udział wzięło sześć drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup: Gr. A – SP Łężany, SP Zalesie, SP Rogi; Gr. B – SP Targowiska, SP Wrocanka, SP Miejsce Piastowe. Wyniki meczów grupowych: Gr. A - Łężany – Zalesie 0:2, Zalesie – Rogi 0:0, Łężany – Rogi 2:1; Gr. B-Targowiska – Wrocanka 3:0, Wrocanka – Miejsce Piastowe 1:1, Targowiska – Miejsce Piastowe 1:0.

Turniej o Puchar Dyrektora GOK Miejsce Piastowe

Zwycięzcy grup rozegrali mecz o pierwsze i drugie miejsce, w którym zagrały Zalesie z Targowiskami. W tym dniu bardzo dobrze dysponowane Zalesie pokonało Targowiska 2:0 i po raz pierwszy w tych rozgrywkach zdobyło pierwsze miejsce. Drużyny z drugich miejsc w grupach rozegrały mecz o trzecie miejsce, które wywalczyła drużyna Łężan pokonując Miejsce Piastowe 2:0. Najlepszym bramkarzem został uznany Jakub Woźnik (Targowiska), najlepszym strzelcem Aleksander Polak (Łężany), a najlepszym zawodnikiem Kacper Lorens (Zalesie).

W kategorii gimnazjum udział wzięło również sześć drużyny, które rozlosowano do dwóch grup: Gr. A – Gim. Targowiska, Gim. Rogi II, Gim. TEAM Głowienka/Wrocanka; Gr. B Gim. Rogi I, Gim. Miejsce Piastowe, Gim. Michalickie. Wyniki meczów grupowych: Gr. A-Targowiska – Rogi II 1:1, Rogi II – TEAM Głowienka/Wrocanka 3:0, Targowiska – TEAM Głowienka/Wrocanka 5;0; Gr. B-Rogi I – Miejsce Piastowe 0:0, Miejsce Piastowe – Gim. Michalickie 0:0, Rogi I – Gim. Michalickie 2:0.

W finale zagrały Rogi I z Targowiskami, w którym drużyna z Rogów pokonała Targowiska 3:0 zdobywając pierwsze miejsce w tegorocznym turnieju. Trzecie miejsce zajęła drużyna Miejsca Piastowego zwyciężając Rogi II 4:0.

Najlepszym bramkarzem w kategorii gimnazjalistów został Mateusz Puchalski (Gim. Michalickie), najlepszym strzelcem Karol Uliasz (Rogi I), a najlepszym zawodnikiem Szymon Kłap (Rogi I).

Nagrody dla zwycięzców w postaci pucharów i dyplomów wręczał dyrektor GOK Janusz Węgrzyn. Mecze sędziował Paweł Guzik. Organizator składa serdeczne podziękowanie dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym Małgorzacie Stanisz – Krupa za udostępnienie obiektu sportowego do rozgrywek.