16 lutego 2014 roku w województwie małopolskim w miejscowości Limanowa odbyła się trzecia edycja turnieju FUTSALIMA w piłce halowej. W turnieju uczestniczyło 29 drużyn w tym jako jedyna z Podkarpacia drużyna z Dukli.
Turniej trwał 3 dni zespoły zostały podzielone na grupy (sześć grup po 4 zespoły i jedna grupa z 5 zespołami). Do następnej rundy awans otrzymywało 2 najlepszy w drużyny w grupach. Dukla trafiła do grupy E i rozpoczynała swoje zmagania w sobotę. Czekały na nią drużyny: FINANCITY Kraków, Bank Spółdzielczy Limanowa oraz DOMEX Limanowa. Po 3 ciężkich meczach wywalczyła pewny awans z pierwszego miejsca w grupie z kompletem punktów co było wielkim zaskoczeniem dla organizatorów.

zdjęcie z turnieju

Drugi dzień zmagań mecze 1/16 finałów FUTSALIMY. Trafiliśmy do grupy 4 gdzie zmierzyliśmy z Tygryskami Tarnów i Embrukiem Limanowa. W pierwszym swoim pojedynku z zespołem z Tarnowa wygraliśmy pewnie 6-2. W drugim pojedynku przegraliśmy 3-1 z zespołem z Limanowej, jednak rywale zagrali dla nas i tak zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i tym samym Dukla zameldowała się w ćwierćfinale. A tam zmierzyliśmy się z drużyną OLIMP Team po bardzo dobrym i emocjonującym spotkaniu to nasza drużyna znalazła się w najlepszej czwórce FUTSALIMY po czym zgodnie została okrzyknięta czarnym koniem turnieju.

W meczu półfinałowym to drużyna WIDMAT Bochnia prowadziła grę i słusznie wygrała. Już w tym meczu widać było że nasza drużyna traci powoli siły, ale i tak do ostatniej minuty walczyliśmy o jak najlepszy rezultat. Niestety nie udało nam się tego spotkania wygrać i musieliśmy pocieszyć się zagraniem meczu o trzecie miejsce. W meczu można powiedzieć "pocieszenia" zmierzyliśmy się z FB WOJTAS, do 3 miejsca zabrakło sił i odrobiny szczęścia. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce które uważamy za duży sukces naszej drużyny z pewnością wrócimy tam za rok.

zdjęcie z turnieju

Dukla wystąpiła w składzie: Mateusz Belczyk, Kamil Ciuła, Jędrzej Szczurek, Marek Zięba, Mateusz Staroń, Piotr Pietruszka, Karol Moszczyński i Krystian Frączek – kierownik drużyny Błażej Szczurek

Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyli Piotr Pietruszka i Krystian Frączek (po 6). Królem strzelców (11 bramek) został zawodnik FINANCITY Kraków Robert Dąbrowski, były reprezentant polski w futsalu.

Chcemy jeszcze raz oficjalnie podziękować wszystkim osobą które umożliwiły nam wyjazd na ten turniej Firmą: Zakład Mięsny "Jasiołka" Dukla oraz ŻwirGEO S.C za wsparcie finansowe oraz Panu Tomaszowi Molskal za udostępnienie busa.