7 lipca to historyczna data w rozgrywkach Ligi Nike Playarena na terenie Krosna. Właśnie w tym dniu rozegrany został pierwszy finał Pucharu Krosna Playarena. W spotkaniu finałowym walczyły ze są dwie drużyny z naszej miejskiej "Ekstraklasy".
Droga do finału
By zagrać w wielkim finale drużyna RKS'u musiała pokonać swoich rywali w 1/4 jak i 1/2 finału. Ich pierwszym przeciwnikiem była drużyna z Pustyn (13 miejsce w lidze). W zwycięskim półfinale udało im się pokonać ekipę F.C. HarnasięChlejom (9 miejsce). Nieco łatwiejszą drogę do finału miała drużyna SS Suchodół. Po zaciętym ćwierćfinale pokonali oni zespół Kowiszy Krosno (3 miejsce). W półfinale przyszło im mierzyć się z LZS Buraczanką. Po remisie w pierwszym spotkaniu drużyna LZS'u nie zdołała zebrać składu na rewanż i oddała mecz walkowerem.

Wielki mecz
Spotkanie finałowe odbyło się w Krośnie. Mecz rozegrany został na orliku w Guzikówce. Drużyny zadbały o to, by kibice nie mogli narzekać na nudę.
Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła udokumentować przewagi golem. Wynik spotkania otworzyła drużyna CHUWDU. Ekipa z Suchodołu nie mogła być im dłużna więc szybko doprowadziła do remisu. Dopiero pod koniec pierwszej połowy widoczna była przewaga RKS'u. Wynik 5:2 zdecydowanie uspokoił wszystkich piłkarzy drużyny Mariusza Rogala. Mimo wielu bramek wielkie emocje czekały na nas dopiero w drugiej połowie.
Przegrywająca drużyna nie miała nic do stracenia, więc ze sportową furią ruszyła do ataku. Po upływie 20 minut ich wysiłek przyniósł skutek. Za sprawą Pawła Gibadło oraz Mateusza Harłacza team z Suchodołu objął prowadzenie (5:6). Końcówka spotkania to przysłowiowe „gryzienie trawy” przez obydwie drużyny. Po zaciętej walce drużyna SS Suchodół musiała jednak uznać wyższość rywala. Za sprawą Krystiana Frączka, który wykorzystał jedną z ostatnich akcji spotkania drużyna RKS'u mogła cieszyć się ze zwycięstwa (8:7).

Wielka feta
Po zakończonym spotkaniu kapitanowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe puchary. Zawodnicy wspólnie podziękowali sobie za grę i udali się do szatni. Jak najbardziej zasłużona radość zawodników ekipy CHUWDU została uwieczniona na zdjęciach, które dostępne są tutaj.
"Krosno jest miastem, które może stworzyć 2 aktywne ligi. W drugim tygodniu lipca startuje nowy sezon więc każda drużyna ma szanse dołączyć do wspólnej zabawy od samego początku. Serdecznie zapraszam wszystkich fanatyków piłki nożnej do wspólnej walki na krośnieńskich boiskach." – powiedział Ambasador Ligi Nike Playarena w Krośnie Bartosz Florek po rozegranym finale.

Udostępnij ten artykuł znajomym: