W pierwszym meczu o ligowe punkty w 2014 roku krośnieńskie Karpaty rozgromiły na wyjeździe Omegę Stary Zamość 4:0, identyczny wynik padł w rundzie jesiennej w Krośnie.
Wynik spotkania otworzył Kamil Walaszczyk, który w 22 minucie skutecznie wykonał rzut wolny. Jego wyczyn powtórzył dwie minuty później Bartłomiej Buczek i „biało-niebiescy” prowadzili 2:0. Po przerwie na 3:0 z rzutu karnego podwyższył Jakub Popielarz, a czwartą bramkę w sytuacji sam na sam zdobył Tomasz Kasperkowicz.
Omega Stary Zamość - Karpaty Krosno 0:4 (0:2)

0:1 Walaszczyk (22)
0:2 Buczek (24)
0:3 Popielarz (62 - karny)
0:4 Kasperkowicz (85)

Omega: Mańka – Bajor, Kamński, Mazur, Mikulski, M.Paczkowski (60. Nizioł), Ł.Paczkowski, Paździor, Ramian (75. Goch), Sadowski, Solecki.

Karpaty: Hajduk – Kapuściński, Chmielowski, Zych, Telesz, Wierdak (67. Honkisz ), Popielarz (64. Stanisz), Madeja (72. Kasza), Walaszczyk, Buczek, Fundakowski (75. Kasperkowicz).