10 lutego br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Głowience rozegrany został turniej koszykówki, którego organizatorem byli: Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym oraz JT Team Targowiska.
W turnieju wzięło udział 15 drużyn. W kategorii szkoła podstawowa wzięło udział 2 drużyny: FC Targowiszczanka w składzie: Jakub Delimata, Maciej Kielar, Jakubczyk Adrian, Brygida Jakubczyk; oraz BSK Dragons Brzozów. Drużyna z Targowisk pokonała zespół z Brzozowa w trzech rozegranych meczach w stosunku 3:0.
W kategorii dziewcząt wzięło udział 3 zespoły: Targowiszczanki, BSK Dragons 1 i BSK Dragons 2. W tej kategorii I miejsce wywalczyły zawodniczki BSK Dragons 1, natomiast zawodniczki z Targowisk uległy przeciwniczkom BSK Dragons 2, ostatecznie zajmując III miejsce.
W kategorii gimnazjum wzięło udział 4 zespoły: Dream Team Targowiska, FC Łężany, BSK Dragons 1 i BSK Dragons 2.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce BSK Dragons 1
II miejsce FC Łężany
III miejsce BSK Dragons 2
IV miejsce Dream Team Targowiska

turniej koszykówki w Głowience

W kategorii open wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy:

3. EINAHCUR Jedlicze

W wyniku grupowej rywalizacji, JT Team Targowiska pokonał zespół Hemp Gru Krosno 35-7, oraz zespół Rezerwy JT Team 25-13, zajmując ostatecznie I miejsce w grupie A. Na drugiej pozycji uplasował się zespół Hemp Gru Krosno.
Kolejno, w grupie B, po serii rozgrywek na I miejscu uplasował się zespół C-Squad Rzeszów który pokonał EINAHCUR 16-14 oraz zespół DEF Sanok 20-11. Drugie miejsce w grupie zajął zespół DEF Sanok.

W półfinałach spotkały się następujące zespoły:
1. JT Team Targowiska i DEF Sanok - wynik 8-11
2. C-Squad Rzeszów i Hemp Gru - wynik 17-12
W półfinale zespół z Targowisk pokonał Hemp Gru Krosno 40-5. i ostatecznie zajął III miejsce. W emocjonującym finale, zespół DEF Sanok pokonał C-Squad Rzeszów 31-15.

VI miejsce Rezerwy JT Team

W konkursie rzutów za 3 punkty najlepszy okazał się zawodnik z zespołu JT Team Targowiska - Grzegorz Salwa. MVP turnieju został uznany Marcin Sajnóg z zespołu DEF Sanok. Nagrody w postaci pucharów, dyplomów i statuetek wręczał specjalista ds. sportu GOK Miejsce Piastowe Leszek Zajdel oraz współorganizator turnieju Robert Jakubczyk. Mecze sędziowali: Łukasz Pilecki i Sebastian Kamiński.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie kucharkom ze Szkoły Podstawowej z Głowienki za przygotowanie ciepłego posiłku dla wszystkich zawodników turnieju.