Zarówno I-ligowe siatkarki, jak i II-ligowi siatkarze PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno rozpoczynają najważniejsze spotkania w tym sezonie. Obydwie drużyny kończą niezwykle udane dotąd rozgrywki i walczą o najwyższe laury: zespół żeński o awans do OrlenLIgi, seniorzy - o awans o I ligi.
O takich sukcesach przed sezonem nikt nawet nie marzył. Będąca beniaminkiem w I lidze żeńska drużyna Karpat zaprezentowała poziom, który doprowadził ją najpierw do wysokiego 3. miejsca po rundzie zasadniczej, a potem do drugiego miejsca po play-offach.

Pozycja ta daje krośnieńskim siatkarkom prawo do walki o awans do najwyżej w Polsce grupy rozgrywkowej – OrlenLigi. Zagrają w barażach z zagrożoną spadkiem dziewiątą drużyną OrlenLigi - PGNiG Nafta Piła. To klub z dużymi siatkarskimi tradycjami i wieloma sukcesami na koncie – wicemistrz Polski z lat 2006-2008, srebrny medalista z 2009 roku.

Rywalizacja o prawo do gry w OrlenLidze pomiędzy zespołami PGNiG Nafta oraz PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno rusza w najbliższy piątek (25 kwietnia). Dzień później odbędzie się tam drugie spotkanie.

Trzeci i ewentualnie czwarty mecz zaplanowano w Krośnie, we wtorek i środę (29-30 kwietnia) o godz. 18.00. W razie potrzeby, piąty pojedynek rozegrany zostanie w Pile.

Udział w tej fazie rozgrywek i prawo gry o awans do OrlenLigi to historyczne sukcesy dla klubu siatkarskiego w Krośnie. Podczas spotkań w Krośnie nie może zabraknąć żadnego sympatyka i kibica krośnieńskiej siatkówki. Wesprzyjmy dziewczyny gorącym dopingiem!

Tymczasem seniorzy, podopieczni trenera Krzysztofa Frączka walczą o awans do I ligi. Po świetnych wynikach w rozgrywkach grupowych, z pierwszego miejsca zakwalifikowali się do turnieju półfinałowego, w którym zmierzą się zespoły pretendujące do gry w wyższej lidze.

Prawo do organizacji jednego z trzech turniejów półfinałowych otrzymały Ropczyce. Tam w dniach 2-4 maja zmierzą się zespoły: Aluron Warta Zawiercie, TS Volley Rybnik, PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno oraz KS Błękitni Ropczyce.

Seniorzy przez cały sezon dali kibicom wiele radości i pozytywnych siatkarskich emocji.