Brazylia, Hiszpania, Włochy, Francja, Portugalia, Polska czy Australia… Tak, te drużyny będziemy mogli oglądać na boiskach krośnieńskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od 26 kwietnia do 8 czerwca. W Krośnie przez ten czas swoje umiejętności zaprezentuje prawie 400 młodych adeptów futbolu.
Jakim ogromnym przedsięwzięciem jest ten turniej można było się przekonać biorąc udział w zeszłorocznej edycji Pucharu Deichmanna. Przypominamy, że drużyna Polski (Beniaminek Krosno) zajęła II miejsce w Wielkim Finale w Opolu będąc o krok od wyjazdu do Barcelony. Jakim cieszy się prestiżem nie trzeba raczej nikogo przekonywać, bo ranga tego Pucharu jest powszechnie znana, a udział w walce o nieoficjalne Mistrzostwo Polski w kategorii U-11 i U-9 mówi wszystko. Dodatkowo w tym roku w Krośnie zagra kategoria Bambini (U-7).

Koordynatorem projektu z ramienia krośnieńskich eliminacji miejskich został Grzegorz Raus, założyciel Szkółki Piłkarskiej Beniaminek Krosno, dzięki któremu w głównej mierze udało się namówić organizatorów do włączenia naszego Miasta w ten projekt. Partnerem Minimistrzostw zostało oczywiście Miasto Krosno, MOSiR w Krośnie i OZPN w Krośnie.

Najmłodsi piłkarze po raz kolejny staną przed szansą wyjazdu na mecz jednej z najlepszych europejskich drużyn (w tym roku będzie to Borussia Dortmund). Aby mieć możliwość po raz ostatni zobaczyć Roberta Lewandowskiego w koszulce Borussii, wcześniej czeka jednak chłopców rywalizacja podczas Eliminacji Miejskich, które jak co roku będą dla nich szansą na przeżycie wspaniałej piłkarskiej przygody.

Deichmann Krosno

Startujemy w weekend 26-27 kwietnia. Mecze przeprowadzane będą przez osiem kolejnych weekendów, aż do 14-15 czerwca, kiedy to przeprowadzony zostanie Finał Miejski Turnieju w Rzeszowie. W Krośnie rozgrywki odbywać się będą na obiektach MOSiR (Euroboisko i Stadion Główny przy ul. Bursaki oraz na Orliku przy ul. Legionów)

Najlepsze drużyny Eliminacji Miejskich w kategoriach U-9 i U-11 spotkają się podczas Ogólnopolskiego Finału Finałów, który zostanie rozegrany w Opolu.

Inauguracja rozgrywek Deichmann Minimistrzostwa 2014 w Krośnie:
26.04 (sobota) - MOSiR ul. Bursaki - Euroboisko w godzinach 9.00-13.00 Kategoria U-9
27.04 (niedziela) - MOSiR ul. Bursaki - Euroboisko w godzinach 14.00-18.30 Kategoria U-11