Pięcioosobowa sztafeta biegaczy Krosno Glass Running Team zdobyła 1. miejsce w Poland Business Run 2018 w Warszawie.
Pięcioosobowa sztafeta biegaczy Krosno Glass Running Team zdobyła 1. miejsce w Poland Business Run 2018 w Warszawie. Charytatywna impreza na rzecz osób z niepełnosprawnościami ruchowymi odbyła się 2 września w 9 miastach Polski. Krośnieńscy zawodnicy już po raz drugi w historii wygrali w warszawskiej edycji biegu.

Z całkowitym czasem 1 godzina, 13 minut i 48 sekund ekipa Krosno Glass Running Team zwyciężyła wśród 700 drużyn startujących w stolicy, a najbardziej zaciętą walkę stoczyła z GrupaKetyTeam, którą pokonała o 2 sekundy.

Zwycięski zespół Krosno Glass Running Team stworzyli: Szymon Szmist (z czasem 00:14:50) – pracownik produkcji ręcznej, Piotr Kubit (00:15:25) – hutnik na wydz. produkcji ręcznej, Michał Mielnik (00:16:25) – referent ds. gospodarki magazynowej oraz Dawid Kubiec (00:13:06) i Stanisław Jaźwiecki (00:14:02).

Druga z ekip Krosno Glass, które wystartowały w warszawskim biegu, Krosno II Glass Running Team, uplasowała się w pierwszej czterdziestce na 700 sztafet, osiągając łączny czas 1 godz., 32 minuty, 29 sekund. Wystąpili w niej: Krystian Gębarowski (00:15:43) – referent ds. gospodarki magazynowej Krosno Glass, Stanisław Górniak (00:16:04) – dyżurny elektryk, Marcin Miąsik (00:18:52) – hutmistrz, Joanna Borkowska-Bałon (00:23:49) – specjalistka ds. wycen i Bartosz Stanisławczyk (00:17:57).

– "Nasi biegacze pokazali sportową klasę, zwyciężając w Warszawie już drugi rok z rzędu. Co jednak najważniejsze w całej inicjatywie Business Run – wszyscy włożyli wielkie serce w przygotowania i start w charytatywnym biegu. Dlatego właśnie jesteśmy niezwykle dumni z obu naszych drużyn" – powiedział prezes zarządu Krosno Glass SA, Paweł Szymański.

Charytatywna sztafeta Poland Business Run to coroczny bieg, w którym drużyny złożone m.in. z przedstawicieli polskich firm i instytucji, biegną jednocześnie w różnych miastach, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W niedzielę, 2 września odbyła się już siódma edycja biegu, która w 9 miastach zgromadziła ponad 4700 drużyn.