10 maja w Chyrowej odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim. Mężczyźni rywalizowali na 12,3 km trasie natomiast kobiety 9,5 km. Mistrzem Polski został Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik).
Drugie miejsce zajął Bartosz Gorczyca (Icebug Team), trzeci na mecie był Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski). Mistrzynią Polski wśród kobiet została, jak w roku poprzednim Dominika Wiśniewska-Ulfik (SKB Kraśnik) druga była Anna Celińska (KS Sprint). Trzecie miejsce zajęła Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice).

Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich

Zawodniczki oraz zawodnicy rywalizowali w Biegu Otwartym stylem alpejskim. Do pokonania podbieg pod wyciąg narciarski Chyrowa-Ski. Dystans to około 1 kilometra. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Zatorska, drugie miejsce Anna Berdek, trzecie Marta Bożętka. W kategorii mężczyzn zwyciężył Andrzej Długosz, drugie miejsce - Konrad Dziedzic, trzecie - Stanisław Jaźwiecki.

W załączniku prezentujemy wszystkie wyniki: wyniki.zip