Jakub Antosz "wystrzelał" brązowy medal Mistrzostw Polski.
W ubiegły weekend w Bydgoszczy rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Krosno reprezentował przedstawiciel "Husarii", Jakub Antosz. Zdobył brązowy medal, a także piąte oraz szóste miejsce.

Kuba specjalizuje się w strzelaniu z karabinu. Brązowy medal zdobył na strzelnicy 10-metrowej, w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Lepsi od krośnianina okazali się tylko Kajetan Krzyśka (Zawisza Bydgoszcz) i Michał Piwoński (Gwardia Olsztyn). W konkurencji wystartowało 40 zawodników z całej Polski, którzy dwa tygodnie wcześniej byli najlepsi w zawodach strefowych na terenie całego kraju (Kuba wygrał strefę obejmującą województwa podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie i śląskie).

Pozostałe dwie konkurencje rozegrano na strzelnicy 50-metrowej. W olimpijskiej kategorii, strzelaniu w trzech postawach (klęcząc, leżąc, stojąc), Kuba zajął piątą lokatę. Najlepszy ponownie okazał się Kajetan Krzyśka reprezentujący gospodarzy zawodów. Warto zaznaczyć, że w tej, jednej z trudniejszych konkurencji w strzelectwie, niespełna miesiąc temu Polak, Tomasz Bartnik zdobył złoty medal Mistrzostw Świata Seniorów.

Szóste miejsce to rezultat startu Kuby w strzelaniu leżąc, również na odległości 50m. Do podium Kubie zabrakło zaledwie 1,6 punktu! W tej dyscyplinie najlepszy okazał się Michał Chojnowski (Kaliber Białystok).

Rezultaty Jakuba Antosza to duże osiągnięcie krośnieńskiego klubu, który powstał w 2017 roku. Obecnie w sekcji młodzieżowej szkoli się siedmioro zawodników, czworo z nich jest członkami kadry wojewódzkiej. Trener i działacze klubowi zachęcają młodzież szkolną do spróbowania swoich sił w strzelectwie.

Cieszymy się bardzo z medalu w Bydgoszczy. To nagroda dla Kuby za cały sezon ciężkiej pracy w klubie i na obozach. Szkoda trochę leżącej, gdzie do medalu zabrakło naprawdę niewiele, ale biorąc pod uwagę, że w Krośnie i w okolicy nie ma żadnej strzelnicy 50-metrowej, na treningi musimy jeździć do Tarnowa lub Brzozowa to i tak duży sukces. Brązowy medal to także pierwsze poważne trofeum w historii klubu, który działa dopiero drugi rok, do tej pory tylko Jagoda Szajna zajęła szóstą lokatę w jednej z rund Pucharu Polski. W przyszłym roku aż pięciu naszych zawodników będzie próbowało swoich sił w eliminacjach i finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, być może dopiszemy coś do swojego dorobku medalowego. Korzystając z okazji, chciałbym zaprosić nauczycieli szkół i rodziców do kontaktu z naszą sekcją, być może w Krośnie są jeszcze jakieś strzeleckie talenty - mówi Tomasz Jerzak, trener strzelectwa.

Treningi odbywają się od poniedziałku do czwartku, o godz. 17:30 na strzelnicy LOK przy ul. Tysiąclecia 18 w Krośnie. Więcej informacji o klubie znajduje się na stronie www.husariakrosno.pl.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.