Drugi raz z rzędu Krośnieński KKK Drużynowym Wicemistrzem Polski Młodzieżowców.
W dniu 10 listopada w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Juniorów i Młodzieżowców zorganizowane przez Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Remigiusza Karpińskiego. W zawodach udział wzięło 192 zawodników z 65 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec.

karate Krosno

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało, pod opieką sensei Ireneusza Kaszy, pięciu zawodników. Zdobywając jeden złoty i dwa srebrne medale zdołali obronić zeszłoroczny tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Młodzieżowców (18 – 21 lat).
Gabriel Bożek, startując w kategorii do 80 kg, dokonał rzeczy niezwykle trudnej dla każdego sportowca – obronił wywalczony rok temu mistrzowski tytuł, w półfinale pokonując aktualnego Mistrza Polski Seniorów.
Podwójne srebro dla Kryspina Paradysza, który w kategorii kata, poprawił swój zeszłoroczny wynik i uplasował się na drugim miejscu podium. W finale kategorii kumite (kat. -70 kg) Kryspin, jako obrońca zeszłorocznego tytułu, musiał uznać wyższość augustowskiego zawodnika aktualnego Mistrza Polski Seniorów do 70 kg.

Patryk Dobrzański debiutując w kat. – 65 kg kumite młodzieżowiec, w pierwszej walce trafił na późniejszego wicemistrza i ostatecznie ukończył zawody na 6. miejscu. Jakub Kasza startował w imprezie juniorskiej (16 – 17 lat), w kata i kumite do 70 kg – niestety, tym razem nie udało się zdobyć miejsca medalowego. Najbardziej pechowy reprezentant Krośnieńskiego KKK, Gracjan Bożek, solidnie przygotowywał się do startu w mistrzostwach, jednakże brak ukończonych 18 lat w dniu startu, stał się przeszkodą do udziału w mistrzostwach i Gracjan nie miał okazji zadebiutować w młodzieżowcach.

karate Krosno

Drużynowo Krośnieński KKK powtórzył zeszłoroczny wynik i dzięki wywalczeniu trzech medali obronił Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców.

Słowa uznania i gratulacje dla Gabriela i Kryspina, za ogrom pracy włożony w przygotowania, pot wylany podczas treningów, za hart ducha i wolę walki. Podziękowania dla ich terenów: shihana Romana Woźniaka i sensei Ireneusza Kaszy za przygotowanie zawodników do mistrzostw, wsparcie, mobilizację i cenne wskazówki. Do osiągnięcia drużynowego sukcesu przyczynili się również Patryk, Jakub i Gracjan – bo to przecież z nimi na co dzień trenują zdobywcy medali i to właśnie z nimi walczyli i doskonalili techniki podczas zeszłotygodniowego zgrupowania w Lubeni. Gratulacje dla całej ekipy – OSU.

Oceń artykuł