W Jedliczu odbyły się już po raz trzeci Mistrzostwa Polski Modeli Halowych klasy F1N.
W dniu 9 grudnia już po raz trzeci w Hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Halowych klasy F1N. Impreza, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, w tym roku zgromadziła na starcie łącznie 111 zawodników reprezentujących kluby z Krosna, Hrubieszowa, Grodkowa, Bierunia, Rzeszowa, Mielca, Stalowej Woli, Krakowa, Chrzanowa, Sowińca, Łask, Warszawy, Kwidzynia, Suwałk oraz gościnnie kluby ze Słowacji.

GOSiR Jedlicze

Zawody rozegrano w następujących kategoriach:
1. Młodzik - 47 Młodzików i 10 Młodziczek (do 14 lat)
2. Junior młodszy - 13 Juniorów Młodszych (14 -16 lat)
3. Junior - 11 Juniorów (16-18 lat)
4. Senior - 30 Seniorów – (powyżej 18 lat)

Dodatkowo rozegrano konkurencję Open Młodzik, w której wystartowało 5 zawodników i Open Senior, w której wystartowało 13 zawodników. Jest to konkurencja dla zawodników bez licencji sportowej. W tej konkurencji udział wzięli przede wszystkim zawodnicy ze Słowacji.

GOSiR Jedlicze

Na szczególną uwagę zasługuje wynik osiągnięty przez zawodnika MOKSiR Chrzanów Tomasza Dudzika, który wynikiem 55.8 sek. ustanowił nowy Rekord Polski II kategorii - (jest to kategoria hal do 15 m wysokości), tym samym poprawiając swój własny rekord – 54.9 sek. ustanowiony również w naszej hali. Jednocześnie wynik ten stał się automatycznie rekordem hali GOSiR w Jedliczu, który do tej pory wynosił 55,5 sek. i należał do zawodnika z Czech reprezentującego klub Sewerka Suche – Michala Michna.

Udostępnij ten artykuł znajomym: