Drużynowe Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate odbyły się w Leżajsku.
W dniu 30 marca w hali ZSL w Leżajsku rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Dariusza Burdę. W sportowej rywalizacji udział wzięło łącznie 243 zawodników z 34 klubów z trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Sędzią głównym był shihan Robert Kopciowski, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.

karate Krosno

Krośnieński Klub kyokushin Karate, reprezentowało 25 zawodników oraz sensei Ireneusz Kasza i sensei Marek Sawczuk, którzy sędziowali zawody. W rolę fotografa wcielił się, jak zwykle, senpai Grzegorz Prajsnar.


Krośnieńscy fighterzy łącznie zdobyli 21 medali ( 8 złotych, 4 srebrnych i 9 brązowych) co dało 61 pkt, zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej Makroregionu i MMM, broniąc tym samym ubiegłorocznego tytułu. Po dwa złote medale zdobyli Jakub Prajsnar i Aleks Łączak, dodatkowo Kuba został wybrany Najlepszym Młodzikiem Mistrzostw. Najlepszą Zawodniczką została Zofia Pitera, która finałową walkę wygrała przez ippon. Po dwa medale, koloru brązowego, wywalczyli Izabela Mielech i Kacper Dobrzański. Wyniki wszystkich zawodników w tabeli.

karate Krosno

Drużynowo Makroregion i MMM:
1. Krośnieński Klub Kyokushin Karate 61 pkt.
2. Leżajski Klub Kyokushin Karate 47 pkt.
3. Przeworski Klub Kyokushin Karate 29 pkt.

Z Klubu startowali również: Emilia Gazda, Gabriela Kasprzyk, Jakub Kasza, Oliwia Krupa, Karol Paradysz, Aleksandra Szyndak, Maja Wajda i Gracjan Bożek.

karate Krosno

W tym samym dniu w Piasecznie odbył się VIII Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin MAZOVIA CUP. W zawodach tych wzięło udział ponad 460 zawodników z 40 klubów z całej Polski. Krośnieński KKK reprezentowały dwie zawodniczki (z racji młodego wieku nie mogły wystartować w Leżajsku) spisując się bardzo dobrze. Blanka Trybus zajęła 1 miejsce w kumite i 2 miejsce w kata oraz Karina Korona zajęła 2 miejsce w kata.

Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników.