Sukces Krośnieńskiego KKK na II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Przełęcz CUP i Otwartych Mistrzostwach Białorusi.
W dniu 6 kwietnia w Dukli Krośnieński Klub Kyokushin Karate dojo Dukla, prowadzonego przez sensei Marka Sawczuka, zorganizował II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Przełęcz CUP. Współorganizatorami Turnieju byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, MOSiR Dukla. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i TVP3 Rzeszów.

karate Krosno

Uroczystego otwarcia dokonała pani Marszałek Maria Kurowska, następnie przemówił Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar. Sędzią głównym był shihan Zbigniew Zieliński. W Turnieju wzięło udział 164 zawodników z 11 klubów. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonał wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik.

Drużynowo:
1. Krosno – 108 pkt.
2. Chrzanów - 66 pkt.
3. Ruda Śląska – 63 pkt.
4. Zamość – 26 pkt.
5. Przeworsk – 22 pkt.
6. Lublin – 18 pkt.
7. Myślenice – 17 pkt.
8. Siemianowice - 10 pkt.

karate Krosno

W dniach od 5 do 7 kwietnia w Mińsku odbył się Belarus Open Cup – Otwarte Mistrzostwa Białorusi. Krośnieński Klub Kyokushin Karate godnie reprezentował Aleks Łączak, który w kategorii kata, na 36 startujących, zajął szóste miejsce, zaś w kumite (24 startujących) uplasował się na wysokim, czwartym miejscu. Aleks, na białoruskich matach, stoczył trzy wygrane pojedynki (pierwsza walka przez ippon), niestety w walce o finał musiał uznać wyższość przeciwnika.

Warto podkreślić, iż przegrane walki o strefę medalową nie były rozstrzygnięte przez ippon czy wazari, tylko wskazanie sędziów. Mimo, że Aleks nie wskoczył na medalowy stopień podium, to zdobył coś równie cennego – doświadczenie w walkach z zawodnikami "ze wschodu", co jak wiadomo jest bezcennym i procentującym w przyszłości, doświadczeniem.Udostępnij ten artykuł znajomym: