Jagoda Szajna ze złotym medalem strefowych mistrzostw w strzelectwie.
W dniach od 29 do 30 czerwca na strzelnicy w Tarnowie odbyły się mistrzostwa strefowe dla województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego. Strzelcy "Husarii" wystrzelali na nich trzy medale. Jagoda Szajna złoto i srebro, natomiast Filip Mazur brąz. Zawody te były zarazem ostatnią możliwością zakwalifikowania się do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Kwalifikacje uzyskało czworo zawodników z Krosna.

W sobotę rozgrywano olimpijską konkurencję w strzelaniu na odległość 50m - karabin 3x30 w trzech postawach. Jagoda Szajna z wynikiem 818 okazała się lepsza o 2 punkty od zawodniczki WKS Wawel Kraków, Anny Siudy. Podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy, Katarzyna Szęszoł.

Husaria Krosno

W niedzielę strzelano z broni pneumatycznej na odległość 10 m. Tutaj świetnie zaprezentował się Filip Mazur, który zdobył brązowy medal. Wygrał Miłosz Makuła (WKS Wawel Kraków), drugi był Korneliusz Kopiec (Twierdza Przemyśl). Wśród dziewczyn Jagoda Szajna zajęła drugie miejsce przegrywając jedynie z Katarzyną Szęszoł. Trzecia była Lidia Moryc z krakowskiej Wisły. W konkurencjach pistoletowych Krosno reprezentowali również Jowita Krupa (5 miejsce) i Kacper Zajdel (11 miejsce).

W aktualnym rankingu najlepszych zawodniczek w Polsce Jagoda Szajna została sklasyfikowana na wysokim, dziesiątym miejscu wśród juniorek strzelających z karabinu. Ranking obejmuje blisko 70 nazwisk.