Reprezentacja Polski trenuje w Krośnie, futsal na najwyższym poziomie wraca na Podkarpacie.
Futsalowa Reprezentacja Polski rozpoczęła w Krośnie zgrupowanie przed Turniejem Państw Wyszehradzkich, który w dniach od 23 do 25 września odbędzie się w Hali MOSiR-u. Oprócz biało-czerwonych w zmaganiach udział wezmą reprezentacje Węgier, Słowacji oraz Czech. To powrót futsalu na najwyższym poziomie na Podkarpacie po czterech latach.

Ostatnio futsaliści rywalizowali na krośnieńskim parkiecie w 2015 roku. Wówczas w naszym regionie rozegrano turniej eliminacji Mistrzostw Europy.

-Bardzo się cieszymy, że halowa odmiana piłki nożnej w międzynarodowym wydaniu wraca na Podkarpacie. Naszych reprezentantów przyjmujemy w Krośnie, bowiem tam jest bardzo dobra baza hotelowo - treningowa. Głęboko wierzymy, że stęsknieni futsalowych, reprezentacyjnych emocji kibice, nie tylko z Krosna, ale także z całego regionu wesprą biało - czerwonych z wysokości trybun. Gorąco na mecze zapraszam, zwłaszcza, że wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. – mówi Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.

Polacy rywalizację w Turnieju rozpoczną od poniedziałkowego starcia ze Słowakami. Dzień później zmierzą się z Węgrami, a zmagania zakończą meczem z Czechami. Wszystkie spotkania Polska reprezentacja rozegra o 18:30.

Plan Turnieju:
Poniedziałek 23 września
16:00 Czechy – Węgry
18:30 Polska – Słowacja

Wtorek, 24 września
16:00 Czechy – Słowacja
18:30 Polska – Węgry

Środa, 25 września
16:00 Węgry – Słowacja
18:30 Polska – Czechy

Na Turniej w Krośnie, selekcjoner futsalowej reprezentacji Polski Błażej Korczyński, powołał 17 zawodników, wśród nich znaleźli się gracze drużyny do lat 19, która kilka dni temu zdobyła trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy U-19.