Piłkarze Iwonki Iwonicz triumfowali w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty, rozegranym dzisiaj w Klimkówce (Gmina Rymanów). Ostatni mecz Turnieju pomiędzy Iwonką Iwonicz i Przełęczą Dukla nie został dokończony, piłkarze Przełęczy zeszli z boiska.
Była to już XVI edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Krośnieńskiego.

Reprezentanci gmin z powiatu krośnieńskiego drogą losowania zostali podzieleni na trzy grupy. Mecze rozegrano w systemie każdy z każdym 2 x 15 minut, najlepsza drużyna z grupy awansowała do finału.

LKS Głowienka - Iwonka Iwonicz 0:4

Pierwsze spotkanie finałowe zostało rozstrzygnięte rzutami karnymi. Po trzydziestu minutach był remis 2:2. W rzutach karnych lepsi okazali się juniorzy starsi Przełęczy Dukla, wygrywając 3:1. Drugie spotkanie finałowe pewnie wygrała Iwonka Iwonicz 4:1. Trzeci i decydujący mecz o końcowej klasyfikacji Turnieju zakończył się po kilku minutach. Po zdobyciu bramki przez zawodników Przełęczy sędzia główny wskazał na środek boiskach. Tuż przed wznowieniem gry skonsultował swoją decyzję z sędzią bocznym i niespodziewanie dla wielu odgwizdał 'spalonego'. Juniorzy Przełęczy w ramach protestu przeciw nieobiektywnemu sędziowaniu zeszli z boiska. Po wielu minutach pertraktacji Turniej został zakończony. Ostatni mecz został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść Iwonki Iwonicz i tym samym ta drużyna zdobyła pierwsze miejsce w Turnieju.

Mecze finałowe
Karaty Klimkówka - juniorzy Przełęcz Dukla 2:2 (karne 1:3)
Karaty Klimkówka - Iwonka Iwonicz 1:4
juniorzy Przełęcz Dukla - Iwonka Iwonicz (walkower 0:3)

Klasyfikacja końcowa:
1. Iwonka Iwonicz
2. juniorzy Przełęcz Dukla
3. Karaty Klimkówka

Podczas wręczania pucharów i nagród organizatorzy popełnili błąd, wskazując jako króla strzelców Sławomira Jurczaka z Iwonki Iwonicz, mimo że taką samą liczbę bramek w Turnieju zdobył również Krystian Walczak z Przełęczy Dukla. Puchar dla króla strzelców Turnieju był tylko jeden...

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.