W dniach 19-20 października w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Ogromny sukces odniosła zawodniczka UKS Piętnastka Krosno Anna Bednarz, zdobywając złoty medal w kategorii do 63 kg.
Tegoroczne mistrzostwa zgromadziły na matach 438 zawodniczek i zawodników z całej Polski, w tym pięciu reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego Piętnastka Krosno: Annę Bednarz, Joannę Bednarz, Renatę Nowak, Filipa Bębna i Mateusza Gromka, którzy do Jastrzębia Zdroju przybyli z trenerem Mirosławem Nowickim.

Ich celem było zdobycie medalu Mistrzostw Polski. I to się udało. Na najwyższym podium stanęła, zdobywając złoty medal Anna Bednarz. Mistrzyni Polski jest uczennicą I klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie, trenuje judo od siedmiu lat. W ubiegłym roku podczas Mistrzostw Polski wywalczyła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. Jest też ubiegłoroczną brązową medalistką Pucharu Polski.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Młodzików to ogromy sukces zarówno dla samej zawodniczki jak i miasta Krosna. W finałowej walce o złoty medal Ania walczyła z wychowanką olimpijczyka Pawła Nastuli, który po zwycięskiej walce pogratulował jej zwycięstwa. Ania zapytana, jak udało jej się osiągnąć taki sukces, odpowiedziała krótko: - Nic mi się nie udało. Ja ciężko pracowałam na ten sukces.

Anna Bednarz na podium

Zwycięstwo Ani to nie jedyny sukces podopiecznych trenerów Mirosława Nowickiego i Grzegorza Morawskiego. Renata Nowak, uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 7 w Krośnie, zajmując III miejsce Mistrzostw Polski zdobyła brązowy medal. - Judo to nasza pasja i nie wyobrażamy sobie, abyśmy mogły trenować inną dyscyplinę sportu. Judo pomaga nam budować charakter poprzez wysiłek i samodyscyplinę - stwierdziły zgodnie medalistki Mistrzostw Polski.

Marzeniem młodych zawodniczek jest, by w mieście znalazły się większe środki, które umożliwią im jeszcze lepsze przygotowanie do zawodów rangi ogólnopolskiej jak też europejskiej.

Wyjazd na mistrzostwa do Jastrzębia Zdroju był możliwy dzięki wsparciu Miasta Krosna. Klub dziękuje również za pomoc Sławomirowi Kurosiowi, przedstawicielowi na województwo podkarpackie producenta soków "Sady Wincenta".