Pierwsze w nowym roku sukcesy krośnieńskich sportowców.
Stypendia sportowe i nagrody dla zawodników i trenera Klubu
31 stycznia z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate stypendia sportowe za 2019 rok otrzymało troje zawodników: Wiktoria Bilska, Kryspin Paradysz i Aleks Łączak. Nagrodę Trenera przyznano shihan Romanowi Woźniakowi, któremu w bieżącym roku mija 40 lat pracy trenerskiej w karate kyokushin. Na Gali nastąpiło podsumowanie 60. Plebiscytu Nowin na Najlepszego Sportowca - wyróżnienie dla Najlepszej Juniorki, w powiecie krośnieńskim, otrzymała Oliwia Krupa.

karate Krosno


W tym samym dniu, 31 stycznia w Korczynie, odbyła się Gminna Gala Sportu. Krośnieński KKK był reprezentowany, bardzo licznie, przez 10 zawodników. Stypendia sportowe otrzymali: Kryspin Paradysz, Korneliusz Paradysz, Jakub Prajsnar, Karol Pikuła i Karina Korona. Nagrodzeni zostali: Maja Wajda, Zofia Pitera, Emilia Gazda, Karol Paradysz i Julia Pikuła.

karate Krosno


3 miejsce na podium dla Anety Starenczak z KKB Krosno
26 stycznia we Włoszech, w XVII Maratonie Di Ragusa, zawodniczka Krośnieńskiego Klubu Biegacza Aneta Starenczak zajęła 3  w kategorii wiekowej kobiety 30 -40 lat. 

klub biegacza Krosno


Sukcesy pływaków krośnieńskiego klubu
W dniu 22 lutego w Gorlicach odbył się III rzut Ligi Pływackiej Grand Prix Gorlic. Zawodnicy z Krosna startujący w kategorii Juniorka młodsza (2006-2005-2004) oraz Junior młodszy (2006-2005-2004) zajęli wysokie miejsca na podium.
Ilona Stachowicz: 1 miejsce 50 m styl dowolny, 1 miejsce 50 m styl grzbietowy, 1 miejsce 50 m styl motylkowy
Kamil Stachowicz: 1 miejsce 50 m styl dowolny, 1 miejsce 50 m styl grzbietowy,1 miejsce 50 m styl motylkowy

Triumf Beniaminka w międzynarodowym turnieju "ORLEN Beniaminek Krosno Cup"
W dniach 22-23 lutego w Krośnie rozgrywany był turniej "ORLEN Beniaminek Krosno Cup" w kategorii wiekowej U-11. W piłkarskich zmaganiach drużyn z rocznika 2009 udział wzięło 18 drużyn z Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

Beniaminek Krosno


W pierwszy dzień rozgrywana była faza grupowa, której mecze decydowały o rozstawieniu w grupach finałowych drugiego dnia turnieju. Wśród dobrze spisujących się zespołów był Beniaminek PROFBUD Krosno. "Biało-niebiescy" wygrali wszystkie spotkania w fazie grupowej mierząc się z ukraińskimi zespołami FC Stryj i Atlet Kijów oraz polskimi drużynami KSPN Pogoń Kraków, APMT Polska i TOP 54 Biała Podlaska. 

Podczas fazy finałowej wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy "Złotą", "Srebrną" i "Brązową". W ten dzień można było oglądać wiele zaciętych i wyrównanych spotkań, a znakomicie na murawie prezentowali się gospodarze. Zawodnicy Beniaminka grali ofensywnie, stwarzali sobie sporo sytuacji podbramkowych i skutecznie je wykorzystywali zasłużenie wygrywając mecze z KS Zakopane, Sandecją Nowy Sącz, Arkonią Szczecin i STF Champion Warszawa co dało krośnianom triumf w całym turnieju.

Beniaminek Krosno


Bardzo dobra postawa drużyny Beniaminka miała odzwierciedlenie w nagrodach indywidualnych. "Najlepszym Zawodnikiem" turnieju wybrano Antoniego Kobosza, a tytuł "Króla Strzelców" wywalczył Miłosz Kubal, który w ciągu dwóch dni strzelił 14 goli i o jedno trafienie wyprzedził kolegę z drużyny Kacpra Zająca.

Gminne Eliminacje do Powiatowej Olimpiady w Tenisie Stołowym w Jedliczu
W ostatnią sobotę lutego 2020 r. na Hali GOSiR Jedlicze odbyły się Gminne Eliminacje do Powiatowej Olimpiady w Tenisie Stołowym.

tenis stołowy Jedlicze


Do walki o miejsca premiowane awansem do zawodów powiatowych stanęło łącznie 40 zawodników i zawodniczek, rywalizujących w 6 kategoriach wiekowych. Wiele pojedynków przysporzyło sporo emocji z powodu zaciętej i sportowej rywalizacji.

Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin
W dniu 29 lutego w Mielcu odbyły się XXII Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Na wydarzeniu pojawiło się 20 klubów z całego województwa. Uroczystość otworzył Prezes Podkarpackiego Związku Karate Sensei Krzysztof Jakubowicz 3 dan. Sędzią głównym zawodów był Shihan Tadeusz Krygowski 6 dan. Sędzią technicznym był Shihan Dariusz Walas 5 dan. Sponsorami Mistrzostw była firma Sierosławski Group oraz firma Nova Omega. W Mistrzostwach zmierzyło się ze sobą 226 zawodników w dwóch konkurencjach.

karate Krosno


Udostępnij ten artykuł znajomym: