Rozgrywki piłkarskie IV ligi i klas niższych oraz rozgrywki młodzieżowe nie zostaną wznowione. Będą obowiązywać tabele po ostatniej rozegranej kolejce.
7 maja 2020 roku odbyło się zebranie prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej. Wspólnie zdecydowali o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów. Ustalili, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Dzień później, 8 maja obradował Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Jak poinformował Kamil Hajduk, członek Zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, przewodniczący Wydziału Gier, na Podkarpaciu oczywiście będzie obowiązywała decyzja podjęta przez prezesów związków wojewódzkich z całej Polski o zakończeniu rozgrywek i awansach drużyn do wyższych klas rozgrywkowych.

- Potrzeba było rozszerzyć formułę awansów w przypadku OZPN Krosno, gdzie o awansie drużyn z B klasy do A z drugich miejsc miały decydować baraże. Z oczywistych względów baraże nie mogą być rozegrane, więc Zarząd zdecydował, że drużyny z drugich miejsc ze wszystkich sześciu grup, oprócz zwycięzców, też automatycznie awansują klasę wyżej - poinformował w sobotnie popołudnie, 9 maja, Kamil Hajduk.

Ciekawa sytuacja, była w klasie B 4, gdzie aż cztery drużyny miały po 22 punkty i o tym, że do klasy A z drugiego miejsca awansuje Guzikówka Krosno zdecydował bilans bramek.

Z kolei z klasy A do "okręgówki", oprócz zwycięzców trzech grup miał awansować zespół z drugiego miejsca, który uzyskał największa ilość punktów. Tak się złożyło, że Beskid Posada Górna i Ostoja Kołaczyce miały po 28 punktów. Zarząd zdecydował, że w tym przypadku obydwie drużyny awansują do klasy O.

Kto awansował? (prawdopodobny układ)

Z klasy O do IV ligi: Czarni 1910 Jasło.

Z klasy A do klasy O: Szarotka Uherce, ULKS Grabówka, Orzeł Faliszówka, Beskid Posada Górna, Ostoja Kołaczyce.

Z klasy B do klasy A: Bieszczady Jankowce, Orkan Markowce, LKS Górki, Burza Rogi, Nafta Chorkówka, Wisłoka Niegłowice, Nelson Polańczyk, WIKI Sanok, Błękitni Jasienica Rosielna, OKS Guzikówka, Tęcza Zręcin, Standard Święcany.

Jeśli warunki związane z sytuacją epidemiologiczną pozwolą, to planuje się, że kolejny sezon piłkarski może rozpocząć się już w II połowie lipca.

O szczegółach związanych z przygotowaniami do sezonu piłkarskiego 2020/2021 w OZPN Krosno będziemy informować na bieżąco.

Udostępnij ten artykuł znajomym: