Już po raz drugi uczniowie gimnazjum w Zręcinie i nie tylko oni włączyli się do tegorocznej akcji Szlachetnej paczki.
Lubię ludzi to hasło tegorocznej akcji "Szlachetna paczka", w którą już po raz drugi wspólnie z Samorządowym Przedszkolem w Zręcinie włączyło się Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie oraz organizacje w nim działające: Samorząd Uczniowski, Spółdzielnia Uczniowska oraz Szkolne Koło Caritas. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym. W ramach Szlachetnej Paczki docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, w szczególności do rodzin wielodzietnych oraz do osób starszych i samotnych.

Zręcin, szlachetna paczka

Tym razem nasza uwaga skierowana była na rodzinę z czwórką małych dzieci. Dzięki ofiarności pracowników, uczniów i rodziców udało się zakupić piec węglowy o który prosiła rodzina, a także żywność, środki czystości, odzież, obuwie i zabawki. Ogromnie cieszy nas fakt, że potrafimy się dzielić tym, co mamy.

Zręcin, szlachetna paczka

Dowodem na to jest zebrana suma pieniędzy oraz duża ilość przyniesionej odzieży, słodyczy, zabawek a nawet mebli. Wszystkie dary zostały spakowane przez przedszkolaki oraz uczniów i pracowników Szkoły. Bardzo dziękujemy najmłodszym za wielkie serce i uśmiech. W sumie udało się skompletować 39 kartonów, które do sztabu "Szlachetnej paczki" dostarczyli druhowie OSP ze Zręcina, za co składamy im szczególne podziękowanie.

Zręcin, szlachetna paczka

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły i Uczniowie Gimnazjum oraz Samorządowego Przedszkola w Zręcinie - swoim zaangażowaniem pokazaliście, że jesteście pełni wrażliwości. Dziękujemy za współpracę. Mamy nadzieję, że ta postawa jest dla Was źródłem ogromnej radości i satysfakcji, bo "człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Oceń artykuł