Europejskie praktyki szansą lepszej pracy - taki tytuł nosi projekt realizowany ze środków PO WER w MZS Nr 5 czyli krośnieńskiej budowlance, który otrzymał dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości 71 184,00 euro. Projekt będzie trwał dwa lata i umożliwi wyjazd na praktyki do Barcelony 30 uczniom klas drugich technikum w roku 2018 i 2019.
Główny cel projektu to podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczniów i uczennic Technikum Nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego poprzez udział w zagranicznej praktyce zawodowej.

W ciągu dwóch lat trwania projektu planowany jest wyjazd 30 uczniów kształcących się w zawodach: technik budownictwa, technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik renowacji elementów architekturyMiesięczne praktyki w Hiszpanii pozwolą nie tylko podszkolić się zawodowo ale i językowo oraz kulturowo. W trakcie pobytu w Barcelonie uczniowie będą mieli okazję poznać inny rynek pracy i zwiedzić piękne zakątki Barcelony i okolic.Cały czas trwają przygotowania pierwszej grupy uczniów, którzy wyjadą w kwietniu. Odbyły się już lekcje języka hiszpańskiego, zajęcia kulturowe oraz psychologiczno-pedagogiczne. Obecnie praktykanci szkolą się w zakresie języka angielskiego zawodowego.