W Dukli odbył się Turniej Wiedzy dla dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej.
W czwartek (22 marca) w szkole Podstawowej w Dukli odbył się finał Turnieju Wiedzy o Dukli klas drugich Szkoły Podstawowej. Wszyscy finaliści wykazali się dużą wiedzą o dukielskich zabytkach.

Po etapie pisemnym do finału zakwalifikowało się 10 uczniów z klasy IIa i IIb. Organizatorkami turnieju były wychowawczynie klas drugich: Bogumiła Ganczarska i Elżbieta Lega. Otwarcia finałów dokonał zastępca dyrektora Stanisław Fornal. Każdy z finalistów losował pytania. Nad turniejem wychowawczynie pracowały znacznie wcześniej.

Dukla, turniej wiedzy

Wszystkie klasy wzięły udział w wycieczkach tematycznych związanych ze znajomością naszego miasta: odwiedzili budynki użyteczności publicznej, zwiedzali kościół farny pw. św. Marii Magdaleny, klasztor i kościół OO. Bernardynów, odwiedzili Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli. Jury pod przewodnictwem Krystyny-Boczar-Różewicz miało trudne zadanie, bo dzieci były znakomicie przygotowane. Nagrody rzeczowe dla wszystkich finalistów ufundował burmistrz Dukli Andrzej Bytnar.

Wyniki Turnieju Wiedzy o Dukli:
I miejsca: Jakub Wysowski (klasa IIa), Daria Delimata (klasa IIb),
II miejsca: Przemysław Krowicki (klasa IIa), Norbert Wszołek (klasa IIb),
III miejsca: Igor Helon (klasa IIa), Julia Bąk (klasa IIb).

Dukla, turniej wiedzy

Wyróżniena: Mieszko Chmurski, Majka Skrzeta, Karolina Szczepanik i Maciej Torba.

Finalistom i laureatom, a także wychowawczyniom i rodzicom serdecznie gratulujemy. Dzieci wykazały się szczegółową wiedzą szczególnie o kościołach i muzeum i komorze celnej.