Licealistki z Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu nagrodzone w ogólnopolskim konkursie.
Historią warto się interesować, a gdy jeszcze tym zainteresowaniom towarzyszy talent plastyczny, to sukces jest w zasięgu ręki. Takich zdolnych uczniów w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Jedliczu jest sporo.

Uczennice pierwszej klasy jedlickiego liceum - Klaudia Ginalska zajęła I miejsce, a jej koleżanka - Monika Czupryn została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na projekt muralu poświęconego żołnierzom Cichociemnym.

W tym konkursie historyczno- plastycznym należało stworzyć pracę  wykonaną dowolną techniką w formacie A3, upamiętniającą konkretne wydarzenie z historii Cichociemnych, do której trzeba było dołączyć krótki opis i datę tego wydarzenia.

Organizatorzy konkursu, którymi są Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku, Związek Polskich Spadochroniarzy VI Oddział w Białymstoku oraz Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, zadbali o cenne nagrody rzeczowe. Niebanalną nagrodą główną jest wykonanie zwycięskiego projektu muralu, podpisanego imieniem i nazwiskiem autora. Uroczyste odsłonięcie muralu, na które zostanie zaproszony laureat, odbędzie się w maju.

Udostępnij ten artykuł znajomym: