Uczniowie Szpetnara świętowali 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości na spotkaniu "Przy deserze o Niepodległej".
7 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie odbyło się spotkanie "Przy deserze o Niepodległej". W związku z 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie drugiej klasy szkoły branżowej i pierwszej klasy technikum postanowili uczcić to święto w wyjątkowy sposób i zorganizować dla szkolnych koleżanek i kolegów schadzkę, której celem było przypomnienie, jak ważna dla Polaków jest wolność i suwerenność.

Uczniowie z pomocą nauczycieli zawodu i języka polskiego opracowali plan organizacji, podzielili się zadaniami, wyszukali przepisy na desery tematyczne, stworzyli scenariusz przedstawienia oraz przygotowali odświętny wystrój sali. W czasie realizacji projektu zaangażowani uczniowie połączyli rozwijanie pasji zawodowych z wzmacnianiem patriotyzmu i tożsamości narodowej. Wybór odpowiednich deserów w narodowych barwach, tekstów przypominających wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości oraz pieśni patriotycznych został bardzo dokładnie przemyślany, bo okazja była szczególna.

Poczucie dumy z bycia Polakiem i szacunek dla narodowych symboli spowodowały, że organizatorzy bardzo sumiennie i odpowiedzialne podeszli do wykonywania wyznaczonych zadań. Przy deserach w narodowych barwach pani dyrektor Ewa Starowiejska, zaproszeni nauczyciele i społeczność szkolna wysłuchali kilku utworów literackich tematycznie związanych z walką o niepodległość, a zamieszczonych w „Antologii Niepodległości” zaproponowanej do czytania przez Parę Prezydencką oraz wspólnie śpiewali znane i lubiane pieśni patriotyczne.

Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem okolicznościowego artykułu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy - ,,100-lecie Odzyskania Niepodległości: Sprawa bliska sercom wszystkich Polaków”, a zakończyło wspólną degustacją wabiących
i smakowicie wyglądających deserów.

Udostępnij ten artykuł znajomym: