Uczniowie Budowlanki odbyli miesięczne praktyki w Barcelonie.
Dzięki realizacji projektu Power Vet finansowanego z funduszy europejskich –„Europejskie praktyki szansą lepszej pracy” 15 uczniów krośnieńskiej Budowlanki realizowało swoją miesięczną praktykę zawodową w firmach w Barcelonie w Hiszpanii.

Budowlanka Krosno

Po przygotowaniu językowym, kulturowym i psychologiczno - pedagogicznym uczniowie klas drugich Technikum budownictwa, architektury krajobrazu oraz renowacji elementów architektury przez miesiąc zdobywali swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Pracowali w firmach budowlanych, remontowych i ogrodniczych.

Technicy budownictwa oraz renowatorzy wykonywali prace renowacyjno - budowlane w dwóch hostelach w centrum Barcelony oraz firmach specjalizujących się w remontach. Technicy architektury krajobrazu szkolili się w trzech różnych przedsiębiorstwach zajmujących się pielęgnacją i zakładaniem terenów zielonych w różnych miejscach w Barcelonie i okolicach.

Budowlanka Krosno

Praca za granicą była nie tylko okazją do szkolenia swoich umiejętności zawodowych ale także szlifowania języka obcego. W wolnych chwilach był również czas na zwiedzanie i odpoczywanie na pięknych plażach Barcelony.

Udostępnij ten artykuł znajomym: