20 marca uczniowie z krośnieńskiego "Szczepanika" i Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie powalczą w Rzeszowie w drugim, wojewódzkim etapie Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".
W wojewódzkim finale, który odbywać się będzie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego rywalizować będą uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z: Jarosławia, Dębicy, Niska, Jasła, Strzyżowa, Ropczyc, Brzozowa, Mielca, Rzeszowa, Krosna (Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika), Rzemienia, Tarnobrzega, Łańcuta, Radomyśla Wielkiego i Rymanowa (Zespół Szkół Publicznych).

Konkurencja była duża. W tegorocznej edycji Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" na Podkarpaciu wzięło udział 1599 uczniów z 64 szkół. Zespoły zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego składają się z 3 uczniów. Są to osoby, które najlepiej napisały test o ubezpieczeniach społecznych w swoich szkołach. Do II etapu, który odbędzie się 20 marca, komitety wojewódzkie zakwalifikowały 22 szkoły z naszego województwa.

Na Podkarpaciu olimpiada została objęta patronatem ta przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

- W VI edycji  projektu edukacyjnego "Lekcje z ZUS", podkarpacka młodzież, pokazała, że warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, bo w rzeszowskim oddziale ZUS-u, do olimpiady przystąpiła największa ilość szkół w całej Polsce. Młodzież przyznaje, że warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, bo tak naprawdę, korzystamy z nich przez całe życie - wskazuje Alicja Kochanowicz-Grabuś - koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z Oddziału ZUS w Rzeszowie.

Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na najlepszych czekają indeksy m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz  UPH w Siedlcach.
Udostępnij ten artykuł znajomym: