Przytomny 16-latek z wbitą strzałą w głowę został przetransportowany do szpitala.
W czwartek 21 maja około godz. 19:00 dyspozytornia medyczna DM 0905 Przemyśl odebrała bardzo nietypowe zgłoszenie. Osoba dzwoniąca pod numer alarmowy prosiła o pomoc medyczną dla nastolatka z wbitą w czoło strzałą. Przytomny pacjent miał się znajdować w miejscowości Basznia Dolna, w lesie niedaleko zajazdu "Kresowa Osada".

Jak informuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Lubaczowa.

strzałą i łuk
Zabezpieczony przez policjantów łuk i strzała (fot. KPP Lubaczów)

- 19-latek na spotkanie zabrał ze sobą łuk i trzy strzały zakończone metalowym grotem. Kiedy zbliżył się do umówionego miejsca, z odległości ok. 60 metrów, zauważył swoich kolegów. Chcąc ich przestraszyć wycelował obok jednego z nich i oddał strzał. Strzała przeleciała przez zarośla i trafiła 16-latka w głowę. Młodzi mężczyźni wezwali pomoc i pozostali z poszkodowanym, do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Nastolatek ze strzałą w głowie został przewieziony do szpitala w Lubaczowie, a następnie przetransportowany do szpitala w Rzeszowie - informują policjanci z Lubczowa.

Rannego nastolatka zabezpieczono i ostatecznie trafił w dobrym stanie do Centrum Urazowego w Rzeszowie.

Udostępnij ten artykuł znajomym: