W Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok w procesie mężczyzny, który podczas libacji alkoholowej w Iwoniczu zranił nożem dwóch kompanów.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie oskarżyła 54-letniego Piotra O. o usiłowanie zabójstwa 61-letniego Mariana W. oraz 26-letniego Sławomira Ś. Do zdarzenia doszło 14 marca 2019 r. w Iwoniczu, w drewnianym domu należącym do 61-letniego mężczyzny. W tym dniu Piotr O. przyjechał do swoich znajomych, których poznał wcześniej w Schronisku Brata Alberta w Krośnie. Podczas libacji alkoholowej między mężczyznami miało dojść do nieporozumień. Według ustaleń Prokuratury Rejonowej w Krośnie, Piotr O. zranił nożem Mariana W. i Sławomira Ś. 61-letni gospodarz został przewieziony do szpitala. 26-latek został lżej ranny Rany. Gdy doszło do zdarzenia, wszyscy trzej byli pijani. Piotr O. miał około 2,5 promila alkoholu, Marian W. ponad 2 promile, a Sławomir Ś. 1,2 promila.

Na początku marca w Sądzie Okręgowym w Krośnie został zamknięty przewód sądowy w procesie Piotra O. Prokurator Barbara Piotrowicz z Prokuratury Rejonowej w Krośnie w mowie końcowej zażądała dla oskarżonego o usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn łącznej kary 15 lat pozbawienia wolności.

Z kolei obrońca oskarżonego adwokat Katarzyna Pietruszka wniosła o uniewinnienie mężczyzny od zarzutów.
Piotr O. od samego początku powtarzał, że jest niewinny, że nikogo nie usiłował zabić, nikogo też nie straszył. Mówił, że przyjechał do kolegów, by się z nimi napić wódki i pobiesiadować. Nie miał też żadnych złych zamiarów wobec nich, a nóż przywiózł z sobą, by się nim pochwalić.

wyrok w sądzie w Krośnie
Sąd Okręgowy w Krośnie ogłosił wyrok w procesie 55-letniego mężczyzny. Zdjęcie z 5 marca 2020 r.

Po mowach końcowych, sąd uprzedził o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynu z usiłowania zabójstwa na usiłowanie dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania naruszenia czynności narządów ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni a także kierowanie gróźb karanych.

I tak się też stało. Za te przestępstwa, a nie usiłowanie zabójstwa, 22 maja Sąd Okręgowy w Krośnie skazał Piotra O. na łączną karę 6 lat pozbawienia wolności. Orzekł również nawiązkę w kwocie 3 tys. zł dla Mariana W. i 1 tys. zł dla Sławomira Ś. Ze względu na obostrzenia związane z panującą pandemią, ogłoszenie wyroku odbyło się tylko w obecności stron. Nie mogli uczestniczyć ani dziennikarze ani publiczność.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrończyni oskarżonego adwokat Katarzyna Pietruszka zapowiedziała, że wystąpi z wnioskiem o pisemne uzasadnienie wyroku, a ostateczna decyzja co do apelacji będzie podjęta po konsultacji z Piotrem O.

Jak poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś, prokuratura na pewno wystąpi z wnioskiem o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku. Po jego analizie zostanie podjęta decyzja co do ewentualnej apelacji.

~antypijak

25-05-2020 11:00 0 33

Znalazł się obrońca nierobów, alkoholików, luji i mętów na garnuszku opieki społecznej. @He - może wywodzisz się z takiego środowiska skoro jesteś ich tak gorliwym obrońcom. Popieraj Robunia, albo Borysława, a gdy ci już wszystko zabiorą, to wtedy zatęsknisz za Jarosławem. Ale będzie za późno.
Odpowiedz

~He

24-05-2020 18:04 0 33

Znalazł się prawy i sprawiedliwy jak Jarosław....mędrzec antypijak, co walczy ze zgnilizną społeczna. Zapewne jesteś byłym ormowcem.
Odpowiedz

~antypijak

24-05-2020 13:18 1 39

Za moje nie piją, bo mnie tu nie ma. Ale piją za twoje, bowiem państwo musi dawać im z twoich podatków. Chyba że również pasożytujesz na garnuszku opieki społecznej.
Odpowiedz

~Picie to jest życie

24-05-2020 00:36 0 34

Za Twoje nie piją więc o co Ci biega?
Odpowiedz

~antypijak

23-05-2020 15:37 0 25

Sąd nałożył nawiązkę w kwocie 3 tyś. zł dla Mariana W. i 1 tyś. dla Sławomira Ś. Razem 4 tyś. na dwóch, dopiero teraz to będą rządzili, że ho ho.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.